Strona główna Informacje prawne Kancelaria Prawna Viggen w TVN24 walczy z Viatoll – em

Kancelaria Prawna Viggen w TVN24 walczy z Viatoll – em

324
UDOSTĘPNIJ

TVN24_logo_2,,System Via Toll wielokrotnie karze za to samo przewinienie. Kierowca, który jedzie bez zapasu pieniędzy na systemowym koncie łapie karę na każdej bramce naliczającej opłatę”

Po licznych interwencjach Kancelaria Prawnej Viggen oraz Stowarzyszenia U.R.K.S. i T.D. „Najlepsza Droga”,  Rzecznik Praw Obywatelskich Pani profesor Irena Lipowicz, w pełni podzieliła stanowisko zgłoszone do RPO  iż nakładanie wielokrotnie kar na kierowców za poszczególne bramownice jest bezprawne.

Renomowany serwis informacyjny  TVN24, zauważając powagę sytuacji opublikował następujący materiał w programie Blajer Mowi Biznes ( link do programu:  http://www.tvncnbc.pl/drogowa-pulapka,302097.html ),

W programie prezes Kancelari Prawanej Viggen, Pan Mariusz Miąsko wprost mówi  o ,,skandalu” do którego dopuszczają  jedne z najważniejszych organów w kraju.

Nagłaśnianie kwestii bezprawnośći i niesprawiedliwości systemu opłat elektronicznych Viatoll to kolejny krok w walce o lepsze jutro dla firm transportowych. Miejmy nadzieję że już niedługo GITD zmieni swoją błędną interpretacje przepisów Ustawy o drogach publicznych.

Wiele wiec wskazuje, że kancelaria prawna wspierająca stowarzyszenie transportowców dokonała poważnego przełomu w interpretacji GITD, co może pociągnąć za sobą konieczność zwrotu ogromnych środków finansowych przez skarb państwa na rzecz poszkodowanych przewoźników oraz kierowców.

Jeśli mają Państwo rownież problem z systemem Viatoll lub są Państwo poszkodawani przez złe funkcjonowanie systemu, prosimy o kontakt z naszymi specjalistami :

 

Kancelaria Prawna VIGGEN s.c.

ul. Częstochowska 6,
32-085 Modlnica
tel/fax:  012 637 24 57
tel. kom.: 502 189 290

e-mail: biuro2@viggen.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.