Strona główna Aktualności Dnia Kancelaria Prawna Viggen współautorem Statutu największej jednostki naukowej w Polsce

Kancelaria Prawna Viggen współautorem Statutu największej jednostki naukowej w Polsce

649
0
5/5 (7)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Zespół Kancelarii Prawnej Viggen w trakcie kilku ostatnich miesięcy miał zaszczyt uczestniczyć w pracach nad statutem oraz tworzeniem dokumentacji nowej jednostki naukowej – Akademii Kopernikańskiej.

STATUT AKADEMII

Akademia Kopernikańska to nowa instytucja w systemie polskiej nauki, utworzona z dniem 1 września 2022 r. na podstawie ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o Akademii Kopernikańskiej (Dz. U. poz. 1459). Jako międzynarodowa korporacja, składa się z polskich oraz zagranicznych naukowców.

Kluczowe zadania Akademii:

  • przyznawanie Nagród Kopernikańskich,
  • nadzorowanie i wspieranie działalności Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika,
  • koordynacja programu Ambasadorów Międzynarodowej Akademii Kopernikańskiej oraz realizacja Światowego Kongresu Kopernikańskiego.

Funkcjonowanie Akademii oparte jest na pięciu filarach, odpowiadających obszarom dokonań Mikołaja Kopernika, które stały się podstawą organizacji izb Akademii. Są to: astronomia, ekonomia, prawo, medycyna oraz teologia i filozofia.

Działalność Akademii koncentrować się będzie na wybranych obszarach badawczych, wyznaczonych przez zakres tematyczny działających w niej następujących Izb:

  • Izby Astronomii i Nauk Matematyczno-Przyrodniczych,
  • Izby Nauk Medycznych,
  • Izby Nauk Ekonomicznych i Zarządzania,
  • Izby Filozofii i Teologii,
  • Izby Nauk Prawnych,

a zatem obszarów nauki pokrywających się z zasadniczymi polami aktywności badawczej patrona Akademii. Ponadto w skład Akademii wejdzie również szósta Izba Laureatów Nagród Kopernikańskich.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZestawienie funkcjonalności aplikacji VTS do rozliczania kierowców
Następny artykułKREPTD w pigułce, czyli co warto wiedzieć o Krajowym Elektronicznym Rejestrze Przedsiębiorców Transportu Drogowego?
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj