Strona główna Aktualności Dnia KE: francuskie naklejki „Angles Morts” nie naruszają przepisów UE

KE: francuskie naklejki „Angles Morts” nie naruszają przepisów UE

807
0
5/5 (2)

Oznakowanie martwego pola na ciężarówkach pozostaje obowiązkowe. Francja nie naruszyła europejskich przepisów wprowadzając naklejki „Angles Morts” na samochody ciężarowe oraz autokary – twierdzi komisarz UE ds. transportu, Adina Valean.

Przypomnijmy, że w lutym br. dwójka niderlandzkich europosłów zwróciła się do KE ws. „Angles Morts”. Wątpliwości wzbudzała przede wszystkim wykonalność przepisów, które Francja wprowadziła niezależnie od innych państw członkowskich, a także ich zgodność w świetle obecnego prawodawstwa UE. Dodatkowo zwrócono uwagę na zasady swobodnego przepływu towarów i usług w Europie.

Komisja Europejska nie zbadała skuteczności naklejek. Nie przeprowadzono oceny skuteczności sygnalizowania martwego pola pojazdów ciężarowych oraz autobusów celem zapobiegania kolizjom z rowerzystami i pieszymi. Stwierdzono jednak, że obowiązek umieszczania naklejek sygnalizujących martwe pole nie narusza przepisów Unii Europejskiej dotyczących homologacji typu.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułMajowe zakazy ruchu dla pojazdów ciężarowych w Europie
Następny artykułZniesienie niektórych zakazów ruchu we Francji
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj