Strona główna Aktualności Dnia Kierowcy noga z gazu – trwa policyjna akcja „Prędkość”

Kierowcy noga z gazu – trwa policyjna akcja „Prędkość”

966
0
No Ratings Information Message

Działania policyjne kontrolujące prędkość prowadzone są dzisiaj we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Koordynuje je Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL. W akcji bierze udział także polska Policja, która członkiem organizacji TISPOL jest od maja 2006 roku.

Funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL, kontrolują dzisiaj prędkość na drogach. Policja dyscyplinuje kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Jak czytamy na stronie policja.pl, taktyka działań zakłada organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń. Ze statystyk wynika, iż mimo że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia to wciąż główną przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Policja.pl informuje, że w 2016 roku z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu doszło do 7 195 wypadków, w których zginęło aż 846 osób (tj. 37% ofiar śmiertelnych wypadków spowodowanych przez kierujących), a 9 619 zostało rannych.

Dzisiejsze działania policyjne pn. Prędkość, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poprzedziła kampanią społeczną „Kierujesz Życiem”, Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania skierowania jest przede wszystkim do młodych kierowców, którzy według statystyk Policji, charakteryzują się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków. Jej celem jest kształtowanie świadomości oraz zachęcanie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego odnoszących się limitów prędkości oraz dostosowania ich do warunków ruchu. Skierowana jest przede wszystkim do osób w wieku w wieku 18-24 lat.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKrajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców – to trzeba wiedzieć
Następny artykułKolejne manipulacje w tachografach – kierowcy zatrzymani

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj