Strona główna Aktualności Dnia Kolejne manipulacje w tachografach – kierowcy zatrzymani

Kolejne manipulacje w tachografach – kierowcy zatrzymani

992
0
No Ratings Information Message

Manipulacje w tachografach w dwóch samochodach ciężarowych wykryli funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie, którzy 23 sierpnia prowadzili kontrole na terenie powiatu krakowskiego.

Za podłączenie nielegalnych urządzeń zakłócających pracę tachografu kierowcy zostali ukarani mandatami o łącznej wysokości 4 000 zł, a wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą pieniężną na ogólną kwotę 11 000 zł.

Pierwszy kontrolowany pojazd należał do tureckiego przewoźnika, który wykonywał transport świeżych winogron z Turcji do Polski. Został zatrzymany do kontroli w miejscowości Aleksandrowice. W tachografie inspektorzy stwierdzili podłączenie dodatkowych przewodów oraz urządzenia elektronicznego odpowiadającego za pracę tachografu przy pomocy pilota. Za jego pomocą, kiedy pojazd znajdował się w ruchu, tachograf rejestrował odpoczynek.

Drugi z zatrzymanych pojazdów należał do polskiego przewoźnika i poruszał się drogą krajową nr 44. Kierowca został zatrzymany w Skawinie. Podczas kontroli okazało się, że kierowca używał magnesu przykładanego do impulsatora skrzyni biegów. Mimo iż pojazd znajdował się w ruchu, tachograf rejestrował odpoczynek.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKierowcy noga z gazu – trwa policyjna akcja „Prędkość”
Następny artykułW jakim czasie po powstaniu naruszenia można powołać się na art.12 561/2006 WE?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj