Strona główna Aktualności Dnia W jakim czasie po powstaniu naruszenia można powołać się na art.12 561/2006...

W jakim czasie po powstaniu naruszenia można powołać się na art.12 561/2006 WE?

1500
0
5/5 (2)

Autor nagrania: Dr Mariusz Miąsko

W piątym nagraniu I cz. audiobooka „Legalne sposoby uniknięcia odpowiedzialności, za naruszenia czasu jazdy i okresów prowadzenia pojazdów, przez kierowców zawodowych” Dr Mariusz Miąsko (prawnik specjalizujący się od 17 lat w prawie transportowym) odpowiada na kluczowe pytanie: „W jakim czasie po powstaniu naruszenia można powołać się na art. 12 rozporządzenia 561/2006 WE”? 

Autor udziela trzech niezależnych odpowiedzi. Pierwsza z nich odnosi się do zasad powołania się na art. 12 w przypadku zastosowania tachografu analogowego. Druga do przypadku wykorzystania tachografu cyfrowego. Trzeci przypadek wyjaśnia, w której najpóźniej chwili można powołać się na art. 12/561/2006 WE zgodnie z wytyczną Komisji Europejskiej.

Dalej autor wskazuje na poważny błąd prawny znajdujący się w treści art. 12 rozporządzenia 561/2006 WE. Błąd ten może okazać się jednak korzystny dla kierowców. Warto, więc zapoznać się z tym opracowaniem, ponieważ ustalenie ostatniej chwili, w której można powołać się na art. 12 jest  kluczowa dla jego skuteczności.

Specjalista prawa transportowego wyjaśnia dokładnie na czym polega błąd logiczny omawianego uregulowania, odwołując się do zasad logicznych, a w pewnym zakresie także i filozoficznym. Autor sugeruje również proponowane w przyszłości zmiany uregulowania przytoczonego unormowania.

 

 ————————————————————-

Chcesz wiedzieć w jakim czasie po powstaniu naruszenia można powołać się na art. 12 rozporządzenia 561/2006 WE?

Już dziś sięgnij po jedyny w kraju PRAWNICZY PRZEWODNIK w formie audiobooka!

 

Zamówienia można składać telefonicznie oraz mailowo:

tel.: (12) 637-24-57

e-mail: dariusz.maj@jazdaprawna.pl

 

Koszt 1 egzemplarza CD to 49,99 zł plus koszty przesyłki:

Koszt wysyłki przy zamówieniu 1 szt. – 5,50 zł (list polecony priorytetowy)

 

Przy zamówieniu większej ilości płyt – cena uzależniona od wagi przesyłki

UWAGA!!! W pakiecie taniej! Przy zakupie dwóch części cena: 79,99 zł!!!

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKolejne manipulacje w tachografach – kierowcy zatrzymani
Następny artykułZamknięcie autostrady A4. Sprawdź kiedy i gdzie czekają Cię utrudnienia
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj