Strona główna Aktualności Dnia Koniec viaTOLL-a. Od dziś e-TOLL zastępuje dotychczasowy system poboru opłat

Koniec viaTOLL-a. Od dziś e-TOLL zastępuje dotychczasowy system poboru opłat

851
0
5/5 (2)

Przypominamy, że system poboru opłat – viaTOLL został wygaszony w dn. 30.09.2021 r. Od 1 października br. jedynym systemem poboru opłat na płatnych odcinkach dróg państwowych będzie system e-TOLL. Od tego dnia nie będą działać system viaTOLL oraz urządzenia viaBOX i viaAUTO. Dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń powinni korzystać z aplikacji mobilnej e-TOLL PL lub urządzeń pokładowych kompatybilnych z e-TOLL.

Należy pamiętać aby wyrejestrować się z systemu viaTOLL. Można to zrobić również po 30 września. Na odzyskanie kaucji za urządzenie pokładowe (tzw. OBU/viaBOX) oraz przeksięgowanie środków z rachunku viaTOLL użytkownicy mają czas do 30 września 2022 r. Informacje jak wyrejestrować się z viaTOLL dostępne są na stronie etoll.gov.pl.

Dodatkowo informujemy, że każdy użytkownik nowego sytemu ma możliwość kontynuacji przejazdu w przypadku awarii urządzenia GPS. Jeżeli urządzenie przestało działać, można opłacić przejazd bez przekazywania danych do systemu i kontynuować go bez działającego urządzenia GPS, po zadeklarowaniu trasy przejazdu – w Internetowym Koncie Klienta należy skorzystać z funkcji „Uzupełnij przejazd” i określić miejsce, gdzie urządzenie przestało działać oraz miejsce docelowe. Po wykonaniu tych czynności można kontynuować przejazd.

Opłatę za zadeklarowany przejazd należy uiścić z góry. Dla kont przedpłaconych wymagane jest posiadanie środków na opłacenie deklaracji przejazdu. Jeżeli na koncie brakuje środków, należy uzupełnić je przed złożeniem deklaracji.

Wszystkie niezbędne wytyczne dotyczące e-TOLL znajdą Państwo na stronie https://etoll.gov.pl/ciezarowe/

Najistotniejsze informacje wyszczególniono w zakładce FAQ: https://etoll.gov.pl/ciezarowe/faq/

Źródło: etoll.gov.pl.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułObostrzenia Covid-19 w Europie – aktualne wymagania dla kierowców (na dzień 30 września 2021 r. )
Następny artykułJeden z austriackich krajów związkowych zakazuje wjazdu pojazdom EURO 2 i starszym
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj