Strona główna Aktualności Dnia Kontrole DMC na DK 12

Kontrole DMC na DK 12

1546
0
No Ratings Information Message

Rzeczywista masa całkowita pojazdu została przekroczona o 22 tony, czyli o 68,75% – to wynik kontroli drogowej łódzkiego przewoźnika, który zatrzymany został przez leszczyński oddział WITD w Poznaniu.

Funkcjonariusze kontrolowali odcinek drogi krajowej nr 12 pomiędzy miejscowością Długie Nowe a Lasocicami. Powodem kontroli były alarmy mieszkańców o niszczeniu lokalnych dróg w czasie budowy drogi S-5. Zatrzymany pojazd zakupiony był w Holandii i poruszał się po drodze na tamtejszych tablicach rejestracyjnych i bez wymaganego wypisu z licencji. Jak informuje WITD w Poznaniu, pojazd był tak przeładowany, że przewożony piasek wysypywał się na drogę. To jednak nie jedyne naruszenie, jakiego dopuścił się kierowca. W toku kontroli okazało się, że nie posiada on wymaganego badania okresowego tachografu. Kierowca został ukarany mandatami karymi na łączną kwotę 550 zł, a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 16 tys. zł.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułIle razy przerwać odpoczynek przy przeprawie promowej?
Następny artykułUnia Europejska knuje przeciw polskim transportowcom – Dr Mariusz Miąsko wyjaśnia jak można temu zapobiegać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj