Strona główna Aktualności Dnia Kto wybuduje autostradę A1 w Łódzkim?

Kto wybuduje autostradę A1 w Łódzkim?

629
0
No Ratings Information Message

Kto wybuduje autostradę A1 w Łódzkim? W łódzkim oddziale GDDKiA otwarte zostały oferty na projekt i budowę autostrady A1 od węzła „Tuszyn” do granicy z województwem śląskim. Złożono 13 ofert, z których 10 mieści się w kwocie jaką Zamawiający planuje przeznaczyć na ten cel.

Kto wybuduje autostradę A1 w Łódzkim

Jak informuje GDDKiA, cały 64 kilometrowy odcinek autostrady A1 podzielony został na cztery części. Odcinek A o długości 15,862 km od węzła „Tuszyn” (bez węzła) do węzła „Bełchatów” (z węzłem). Odcinek B o długości 24,200 km od węzła „Bełchatów” (bez węzła) do węzła „Kamieńsk” (z węzłem). Odcinek C o długości 16,720 km od węzła „Kamieńsk” (bez węzła) do węzła „Radomsko” (z węzłem). Odcinek D o długości 7,023 km od węzła „Radomsko” do granicy województwa łódzkiego/śląskiego.

Termin wykonania

Zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, prace projektowe i Roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zostały ukończone w terminie nie dłuższym niż 38 miesięcy od daty zawarcia umowy. Z czasu realizacji robót wyłączone są okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Natomiast do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Minimalny termin realizacji wynosi 32 miesiące od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie). Jak informuje GDDKiA, termin wykonania wynosi 32 miesiące (bez okresów zimowych). Podpisanie umowy z Wykonawcą planowane jest na przełom zimy i wiosny 2018 roku.

Budowa tych czterech odcinków pozwoli sfinalizować brakujący fragment autostrady A1 na terenie województwa łódzkiego. Po jej ukończeniu całkowita długość trasy wynosić będzie 167, 3 km.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPierwsze patrole z kamerami na policyjnych mundurach
Następny artykułWalczą z nieuczciwą konkurencją

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj