Strona główna Aktualności Dnia Pierwsze patrole z kamerami na policyjnych mundurach

Pierwsze patrole z kamerami na policyjnych mundurach

746
0
No Ratings Information Message

Pierwsze patrole z kamerami na policyjnych mundurach ruszyły 18 grudnia na ulicach Warszawy. Jak zapowiedział w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak w Komendzie Stołecznej Policji, przed świętami kamery mają zacząć używać funkcjonariusze z garnizonów: dolnośląskiego i podlaskiego. „Dla mnie to symbol modernizacji służb mundurowych” – podkreślił w Komendzie Stołecznej Policji, cytowany na stronie policja.pl, minister Mariusz Błaszczak.

Pierwsze patrole z kamerami na policyjnych mundurach

Z informacji przekazanej przez nadinspektor Helenę Michalak, wynika, że kamery mogą pracować w trybie ciągłym do 10 godzin. System kamer na mundurach funkcjonariuszy uniemożliwia jakąkolwiek ingerencję w długość nagrania i jego datę.  „Będą przekazywać obraz i dźwięk w systemie szyfrowanym. Również moment rejestracji zdarzenia będzie pozwalał na identyfikację funkcjonariusza, który ją obsługuje oraz na ustalenie daty i godziny interwencji” – wyjaśniła cytowana na stronie policja.pl, zastępca komendanta głównego Policji Michalak.

Modernizacja służb mundurowych

Od początku tego roku obowiązuje Program modernizacji służb mundurowych. Jak przypomniał szef MSWiA, na ten cel przeznaczonych zostało 9 mld 200 mln zł dla służb nadzorowanych przez MSWiA w ciągu czterech lat. Środki te przeznaczane są na zakup nowoczesnego sprzętu dla służb m.in. kamer czy mundurów.

Pilotażowy program

Jak poinformował Minister Mariusz Błaszczak, wprowadzając program pilotażowy polscy policjanci korzystali z doświadczeń funkcjonariuszy ze Stanów Zjednoczonych i Włoch.  Będzie on przeprowadzany w trzech garnizonach: stołecznym, podlaskim oraz dolnośląskim. W każdym z garnizonów testowaniu poddane zostanie 60 urządzeń. 30 typu A, czyli kamer podstawowych oraz 30 typu B, czyli kamer mających ruchomy obiektyw – na kamerach tych istnieje możliwość na bieżąco odtwarzania nagrania. Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I oraz z Wydziału Ruchu Drogowego będą testować kamery w garnizonie stołecznym.

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – musisz odbierać podwójne przerwy i odpoczynki?
Następny artykułKto wybuduje autostradę A1 w Łódzkim?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj