Strona główna 561/2006 WE i AETR KREPTD – musisz odbierać podwójne przerwy i odpoczynki?

KREPTD – musisz odbierać podwójne przerwy i odpoczynki?

2155
0
5/5 (13)

KREPTD – musisz odbierać podwójne przerwy i odpoczynki? – Dr Mariusz Miąsko odpowiada. Dokładnie zagadnienie to zostało opisane w publikacji prawnej na portalu: www.JAZDAPRAWNA.PL.

KREPTD – musisz odbierać podwójne przerwy i odpoczynki?

Od wejścia w życie systemu KREPTD – kierowcy, spedytorzy i przewoźnicy muszą w niektórych przypadkach odbierać podwójne przerwy i podwójne odpoczynki. Rzecz w tym, że w niektórych przypadkach przerwy i odpoczynki mogły zostać odebrane przez kierowcę i przewoźnika….ale nie w warstwie dobry pracowniczej. W takim przypadku trzeba będzie je odebrać…jeszcze raz.

KREPTD

 Rozpoczął oficjalne działanie 30 listopada br. KREPTD to system teleinformatyczny będący bazą danych przedsiębiorstw transportu drogowego, które uzyskały zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego przez wyznaczony do tego celu właściwy organ. KREPTD prowadzony jest przez każde państwo członkowskie Unii Europejskiej. Rejestr jest obsługiwany przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Dr Mariusz Miąsko od 5 lat zabiega o liberalizację skutków wprowadzenia systemu KREPTD. „W mojej ocenie wykaz sankcji jest iście drakoński i będzie źródłem ogromnych problemów polskich firm transportowych” – komentuje dr Mariusz Miąsko – Prezes Kancelarii Prawnej Viggen sp.j. Jak zapobiegać skutkom KREPTD? O tym w publikacjach pod adresem: https://jazdaprawna.pl/luksusowa-koniecznosc-ktora-ochroni-cie-przed-skutkami-kreptd/.

Cel KREPTD

Celem stworzenia rejestru jest uzyskanie kompletnej i aktualnej bazy danych przedsiębiorców transportu drogowego w formie elektronicznej. Ma pomów w wyeliminowaniu nieuczciwych przedsiębiorców. Dostęp do rejestru jest przez aplikacje internetowe.

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPolski sektor transportowy liderem w wykorzystaniu środków unijnych
Następny artykułPierwsze patrole z kamerami na policyjnych mundurach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj