Strona główna Aktualności Dnia Łódzkie: w planach kolejne inwestycje drogowe na zachodzie regionu

Łódzkie: w planach kolejne inwestycje drogowe na zachodzie regionu

671
No Ratings Information Message

Będzie modernizacja kolejnego odcinak DW-473. Poprawi się także stan dróg i bezpieczeństwo na terenie Uniejowa.

Niedawno zakończyła się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 473 między Uniejowem a granicą województwa łódzkiego. Ale – jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego – na tym nie kończą się inwestycje drogowe na północnym zachodzie województwa łódzkiego.

Jeszcze w tym mają zakończyć się przygotowania do kolejnej inwestycji. Na przyszły rok zaplanowane są roboty na skrzyżowaniu ulic: Dąbskiej/Polnej i Wschodniej w Uniejowie ( w ciągu DW-473). – To niebezpieczne skrzyżowanie zmieni swoją geometrię oraz zyska sygnalizację świetlną. Oprócz tego powstaną chodniki i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – czytamy w komunikacie. W tym roku ma być pozyskane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej oraz wyłonienie wykonawcy. 

Samorząd województwa łódzkiego rozbuduje też drogę nr 473 na odcinku Przatów – Łask. To droga zniszczona podczas budowy ekspresowej ósemki. Obecnie jest w złym stanie technicznym. Modernizację w systemie zaprojektuj i wybuduj zaplanowano na lata 2018 – 2022.
Droga wojewódzka 473 to prowadzi z północy na południe trasą Koło – Dąbie – Uniejów – Szadek – Łask – Wadlew – Piotrków Tryb. Przebiega przez zachodnia część województwa łódzkiego. Łączy autostradę A2, drogę ekspresową S8 i autostradę A1. 

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko