Strona główna Aktualności Dnia Mandaty za nocną jazdę przez austriacki Tyrol

Mandaty za nocną jazdę przez austriacki Tyrol

492
5/5 (1)

Od 1 stycznia 2021 r. w austriackim Tyrolu obowiązuje nocny zakaz jazdy dla pojazdów ciężarowych o klasie emisji spalin EURO 6. Zakazane są nocne przejazdy na autostradzie A2 od Kufstein do Innsbrucka. Ograniczenie dotyczy także autostrady Brenner A13 – dostarczanie towarów umożliwione jest wyłącznie do centrów rozładunkowych wzdłuż autostrady A12.

Policja kontroluje przede wszystkim w Radfeld, Kundl, Brenner, a także na autostradach. Większość kar zostaje nakładana za naruszenia nocnego zakazu ruchu ciężarowego, z którego zwolnione są jedynie nisko lub całkowicie bezemisyjne pojazdy. Mandaty wystawiane są również za poruszanie się ciężarówkami starszych klas – od początku 2021 r.  ograniczono bowiem wszelkie wyjątki w tym zakresie. Kary nakładane są także za przewóz niektórych towarów (np. odpady, papier, stal) oraz za nieprawidłowe oznaczenie pojazdu w zakresie klasy emisji spalin.

W przypadku naruszenia obowiązujących przepisów następuje zgłoszenie do właściwego starostwa lub natychmiastowa wpłata kaucji. Według policji jest to zwykle 500 EUR.

https://www.verkehrsrundschau.de/

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko