Strona główna Aktualności Dnia Mielec ma kolejny odcinek obwodnicy

Mielec ma kolejny odcinek obwodnicy

120
UDOSTĘPNIJ

9 stycznia br. otwarty został następny fragment obwodnicy Mielca, który łączy ulicę Wolności z Dębicką (drogi wojewódzkie nr 875 i 985). Odcinek ten stanowi II etap budowanej obwodnicy miasta.

Roboty budowlane na tym etapie budowy udało się zakończyć w pierwotnie zakładanym terminie, mimo problemów z pierwszym wykonawcą. 10 grudnia 2013 roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich odstąpił od umowy zawartej z Aglomancha Empresa Constructora. Powodem były duże opóźnienia w realizacji prac.

Inwestycję na blisko 3,5-kilometrowym odcinku obwodnicy dokończyła Skanska, która za prace otrzymała ponad 22 mln zł. W sumie na wykonanie zadania, wraz z projektem i wykupem gruntów, zapłacono 28,7 mln zł.

Nowa droga ma klasę techniczną GP, jezdnię o szerokości 7 m oraz obustronne pobocza utwardzone i ziemne. Na drodze powstały trzy skrzyżowania, w tym jedno rondo, a także wiadukt drogowy nad linią kolejową. Skanska wykonała również przejście dla zwierząt średnich, ekrany akustyczne i ogrodzenia, a w miejscach najbardziej niebezpiecznych zamontowała bariery ochronne.

Z początkiem listopada 2014 roku kierowcy zaczęli korzystać z pierwszego etapu obwodnicy Mielca, który łączy drogę powiatową Mielec – Szydłowiec z drogą wojewódzką nr 875 Mielec – Kolbuszowa. Aktualnie trwają prace na budowie III odcinka obwodnicy od Tuszowa do drogi powiatowej Mielec – Szydłowiec. Ich realizacja powinna się zakończyć w połowie roku.
Cała obwodnica Mielca będzie miała ponad 17 km długości. Całkowita wartość przedsięwzięcia to blisko 153 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi niemal 124,5 mln zł. Pozostałe środki stanowią wkład własny województwa podkarpackiego.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

AUDYTYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here