Strona główna Aktualności Dnia Wzrost opłat dla samochodów ciężarowych

Wzrost opłat dla samochodów ciężarowych

166
UDOSTĘPNIJ

Firma Toll Collect podniesie opłaty dla samochodów ciężarowych za korzystanie z niemieckich autostrad oraz wybranych dróg do końca sierpnia 2018 r.

Umowa między Niemieckim Ministerstwem Komunikacji a operatorem systemu poboru opłat drogowych Toll Collect GmbH została przedłużona na trzy kolejne lata. Pierwotna umowa kończy się 31 sierpnia 2015 r., a możliwość jej przedłużenia była od samego początku zagwarantowana w zawartych w niej postanowieniach. Toll Collect GmbH jest przedsiębiorstwem joint venture, w którego skład wchodzą: Deutsche Telekom AG, Daimler Financial Services AG oraz francuska spółka Cofiroute SA.

Jednocześnie z przedłużeniem umowy rząd federalny zlecił firmie Toll Collect GmbH pobór opłat drogowych na dodatkowych 1 100 kilometrach dróg federalnych od dnia 1 lipca 2015, a dla samochodów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 7,5 t od dnia 1 października 2015. Pobór opłaty drogowej od samochodów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 7,5 t odbywa się w ramach istniejącej umowy z operatorem systemu pobór opłat, zawartej pomiędzy rządem federalnym a partnerami z konsorcjum.

Firma Toll Collect GmbH i jej udziałowcy przychylnie patrzą na dokonane uzgodnienia i wskazują na efektywne działanie systemu poboru opłat od samochodów ciężarowych, dzięki któremu rząd federalny od momentu wprowadzenia w styczniu 2005 otrzymał z tego tytułu łącznie 39 miliardów euro.

 

Źródło: etransport.pl/toll-collect.de

AUDYTYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ