Strona główna Aktualności Dnia Most na DK-44 będzie wyremontowany

Most na DK-44 będzie wyremontowany

561
No Ratings Information Message

Most na rzece Skawinka w Skawinie, znajdujący się w ciągu drogi krajowej nr 44 zostanie wyremontowany.

Jego stan techniczny jest zły, więc remont jest konieczny. Postępowanie przetargowe na wykonanie robót zostało ogłoszone 30 stycznia 2015 roku. Istniejący most ma prawie 74 m długości i konstrukcję stalową z dwoma betonowymi przyczółkami i betonowym filarem w środku. Powstał w 1936 roku. Z ekspertyzy technicznej wynika, że pomost, wsporniki i belki stalowe są skorodowane, zniszczona została powłoka antykorozyjna pomostu, a izolacja nie chroni go w pełni przed penetracją wody.

Na czas prac remontowych obiekt mostowy zostanie wyłączony z ruchu. Opracowana zostanie nowa organizacja ruchu, która będzie obowiązywała podczas prac remontowych. Rozpoczęcie remontu zaplanowano na kwiecień 2015 roku. Zakres prac obejmuje między innymi przekierowanie ruchu pieszego i kołowego oraz zamknięcie mostu, rozbiórkę dojazdów, żelbetowej płyty pomostu oraz płyty chodnikowej. Wyremontowane zostaną podpory, a powłoka malarska konstrukcji stalowej zostanie poddana renowacji.

Termin realizacji zamówienia, jaki wyznaczył zamawiający nie może przekroczyć 210 dni od daty podpisania umowy. GDDKiA czeka na oferty od wykonawców do 16 lutego bieżącego roku. Kryteria oceny ofert to cena (80%) oraz okres wyłączenia obiektu (20%).
 

Źródło: etransport.pl/rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko