Strona główna Aktualności Dnia Myto DE: Platforma do składania wniosków o zwrot środków dostępna od 3...

Myto DE: Platforma do składania wniosków o zwrot środków dostępna od 3 listopada!

933
0
5/5 (5)

NIEMCY. Przypominamy, że już od dziś obowiązują nowe taryfy opłat drogowych. Udział kosztów infrastruktury w opłatach ma zostać obniżony z datą wsteczną od dnia wyroku TSUE z 28 października 2020 roku. W przyszłości wzrośnie również udział kosztów związanych z zanieczyszczeniem powietrza, nie jest znana jednak konkretna data. Taryfy zostaną obniżone na kilometr w zależności od klasy emisji spalin.

Przypomnijmy, że Trybunał Sprawiedliwości UE (TSUE) dnia 28 października 2020 roku zakwestionował doliczanie kosztów policji drogowej do kosztów drogowych. W związku z tym strona niemiecka zweryfikowała sposób obliczania kosztów drogowych. Zmieniona ustawa, której celem jest dopasowanie taryfy opłat drogowych po ponownym obliczeniu kosztów drogowych z mocą wsteczną za okres od 28 października 2020 do 30 września 2021 roku, weszła w życie 1 października 2021 roku.

Z kwot zwrotu wskazanych w ostatniej kolumnie, pomnożonych przez udokumentowane kilometry podlegające opłacie w okresie zwrotu od 28.10.2020 r. do 30.09.2021 r. można obliczyć kwotę roszczenia o zwrot opłat drogowych dla samochodów ciężarowych. W indywidualnych przypadkach mogą wystąpić odchylenia wynikające z zaokrągleń.

Aby odzyskać nadpłatę za myto, przewoźnik powinien złożyć wniosek o zwrot środków. W tym celu musi przedłożyć wszystkie zestawienia opłat drogowych / informacje rozliczeniowe za okres od 28 października 2020 r. do 30 września 2021 r. przy pomocy specjalnej platformy, która zostanie udostępniona na stronie BAG już 3 listopada br. Do tego czasu należy zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty.

Wniosek należy składać tylko wtedy, gdy dostępne są wszystkie zestawienia opłat drogowych / informacje rozliczeniowe za okres do 30 września 2021 r., tak aby można było wziąć pod uwagę wszystkie przejazdy. Należy zachować pokwitowania, tj. miesięczne zestawienia opłat drogowych od Toll Collect GmbH lub dostawcy EEMD oraz indywidualne zapisy przejazdu od 28 października 2020 r. do ostatniej faktury włącznie za okres do 30 września 2021 r.

Przewoźnicy mogą dochodzić swych roszczeń za cały okres od 28 października 2020 r. do 30 września 2021 r. do końca 2023 r. 

Masz pytania ws. odzyskiwania MYTA z Niemiec? Chcesz zapisać się na złożenie wniosku w listopadzie? Skontaktuj się z nami!

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułJeden z austriackich krajów związkowych zakazuje wjazdu pojazdom EURO 2 i starszym
Następny artykułWielka Brytania: kolejne złagodzenia czasu pracy dla kierowców
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj