Strona główna Aktualności Dnia Nie będzie opłaty za korzystanie z SIPSI?

Nie będzie opłaty za korzystanie z SIPSI?

333
5/5 (3)

Nie będzie opłaty za korzystanie z SIPSI? Najprawdopodobniej opłata, która miała obowiązywać od stycznia 2018 r., w wysokości 40 euro od pracownika delegowanego, nie zostanie wprowadzona. Takie informacje przekazała francuska minister pracy Muriel Penicaud. Z początkiem stycznia 2018 roku mają zostać zmienione przepisy Prawa Pracy, które zakładały wprowadzenie takiej opłaty.

Nie będzie opłaty za korzystanie z SIPSI

Powodem zmiany decyzji w tym zakresie jest uznanie wprowadzenia opłaty za niezgodne z prawem europejskim. Przypominamy, że z zgodnie z Dekretem nr 2017-751 z 3 maja 2017 r. za delegowanego pracownika pobierana miała być opłata w wysokości 40 euro. Jak wyjaśniali Francuzi, miała ona zrekompensować koszty utworzenia i funkcjonowania systemu. Z oryginalną treścią dekretu można zapoznać się pod adresem: https://www.legifrance.gouv.fr/eli/decret/2017/5/3/ETST1708382D/jo/texte 

Nowe zmiany przepisach o delegowaniu

Zgodnie z zapowiedziami minister pracy, na przełomie stycznia/lutego 2018 roku przedstawione ma zostać siódme rozporządzenie do ustawy o wzmocnieniu dialogu społecznego dotyczące delegowania. Ma ono dotyczyć m.in. kwestii porozumień bilateralnych oraz wzmocnić sankcje za naruszenia przepisów o delegowaniu. Więcej na temat delegowania pracowników do krajów UE znajdą Państwo pod adresem: https://delegowaniepracownikow.pl/.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here