Strona główna Aktualności Dnia Nieprawidłowy przewóz ładunku

Nieprawidłowy przewóz ładunku

1219
0
5/5 (5)

Nieprawidłowy przewóz ładunku. Mowa o ciężarówkach przewożących drewno, które zatrzymane zostały przez patrol podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego. Do kontroli doszło 9 stycznia.

Nieprawidłowy przewóz ładunku

Jak informuje GITD, inspektorzy „zatrzymali dwie ciężarówki, które przewoziły surowiec niezgodnie z przepisami – drewno ułożone było w poprzek pojazdu. Taki sposób transportu jest dozwolony tylko w przypadku, gdy ładunek znajduje się pomiędzy sztywnymi ścianami bocznymi lub w tzw. klatce”. Kierowcy ukarani zostali mandatami w kwocie po 500 zł. Zobligowani zostali również do przeładowania ładunku oraz jego właściwego zabezpieczenia.

Prawidłowe mocowanie ładunku

O edukację w zakresie prawidłowego mocowania ładunków dba Instytut Naukowy Logistic Technologies Sp. z o.o., który zwraca uwagę na rolę jaką w procesie przewozu ładunku ponosi nadawca– odpowiadający za prawidłowy przewóz ładunków. Instytut alarmuje o podjęcie wzmożonych starań w celu uświadomienia nadawców, co do ich roli i odpowiedzialności za życie wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz zacząć pilnie wprowadzać procedury unieruchomienia ładunków w transporcie. Więcej o działalności Instytutu pod adresem: www.logistictechnologies.pl.

Poznaj zasady bezpiecznego przewozu

Już 28 stycznia w Modlnicy k. Krakowa odbędzie się szkolenia z zakresu „Bezpieczny przewóz, czyli jak prawidłowo mocować ładunki?” Na szkoleniu poznasz m.in.

  • rewolucyjne zmiany w zakresie odpowiedzialności załadowców i nadawców za skutki złego unieruchomienia ładunków, zasady stosowania obowiązkowej dla każdego producenta normy EN 12 195-1,
  • dowiesz się, czy wyłącznie producenci i nadawcy będą odpowiedzialni za unieruchomienie ładunku w transporcie zgodnie z EN 12 195-1?
  • a także, poznasz odpowiedź na pytanie: dlaczego duże koncerny będą ponosiły odpowiedzialność karną do 5 mln zł za błędy unieruchomienia ładunków, jak rozliczyć podatek VAT w wybranych regułach Incoterms i wiele innych informacji.

Więcej informacji i zgłoszenia pod adresem: https://jazdaprawna.pl/terminarz-szkolen/.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułJeszcze mniej niedziel handlowych w 2020 roku
Następny artykułWaloryzacja najniższych świadczeń emerytalnych i rentowych w 2020 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj