Strona główna Aktualności Dnia Nowe e-usługi Służby Celnej

Nowe e-usługi Służby Celnej

912
0
No Ratings Information Message

Służba Celna w październiku 2015 roku uruchomiła dwie nowe usługi ułatwiające międzynarodowy obrót towarowy.

Wśród wdrożonych rozwiązań jest usługa umożliwiająca rezerwacje on-line terminu odprawy granicznej w oparciu o System eBooking TRUCK, a także centralizacja rozliczeń ceł i podatków obsługiwanych przez Służbę Celną w oparciu o Zintegrowany System Poboru Należności i Rozrachunków z UE i Budżetem ZEFIR 2.

To kolejne dwie usługi wpisujące się w misję Służby Celnej, czyli usprawnianie przekraczania granicy oraz ułatwianie prowadzenia legalnej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy, których działania zawodowe wiążą się np. z handlem międzynarodowym, już o tym wiedzą i korzystają, bo nowe usługi pozwalają na duże oszczędności czasu i pieniędzy, a tym samym podniesienie konkurencyjności działań. 

System eBooking TRUCK

To nowe rozwiązanie informatyczne dedykowane usprawnieniu ruchu wywozowego towarów z Polski, stworzone w oparciu o badania środowiska transportowego. Dzięki specjalnemu serwisowi internetowemu kierowcy samochodów ciężarowych, a w ich imieniu także przedsiębiorcy transportowi mogą z wyprzedzeniem 30-dniowym rezerwować termin odprawy granicznej.

Zintegrowany System Poboru Należności i Rozrachunków z UE i Budżetem ZEFIR 2

To zupełnie nowa jakość w zakresie poboru należności i rozliczeń z przedsiębiorcami z tytułu dochodów budżetowych realizowanych przez Służbę Celną.

 

Źródło: etransport.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułJak realizować kontrolę w krajowym przewozie osób na liniach regularnych do 50 km?
Następny artykułRosja: pojawi się ponad 50 punktów kontroli wagowej pojazdów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj