Strona główna Aktualności Dnia Nowe inwestycje na drogach Wrocławia

Nowe inwestycje na drogach Wrocławia

137
UDOSTĘPNIJ

WrocławStolica Dolnego Śląska ma już listę inwestycji planowanych do zrealizowania w 2014 roku. Znajduje się na niej między innymi wyczekiwana budowa obwodnicy Leśnicy, przebudowa kolejnego odcinka ulicy Wyszyńskiego oraz przebudowa ulicy Krupniczej i Zamkowej.

Poza nowymi inwestycjami, urząd miasta zamierza kontynuować prace rozpoczęte w minionym roku. Mowa między innymi o przebudowie ulicy Przyjaźni, gdzie prace drogowe idą szybko do przodu. Inwestor czeka jeszcze na decyzję środowiskową w sprawie wycięcia drzew blokujących część robót.

Z pewnością w tym roku kontynuowana będzie też przebudowa ulicy Starogroblowej w rejonie wiaduktu kolejowego. Mieszkańcy Swojczyc mogą liczyć na nowy asfalt na ulicy Marco Polo, a przebudowa ulicy obejmie też wykonanie kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdu na teren osiedla i nasadzenie zieleni. Powstanie też szeroki chodnik. Koszt prac wynosi ponad 2,3 mln zł.

Dużą inwestycją, której realizacja ruszy w 2014 roku będzie obwodnica Leśnicy. Miasto wciąż czeka na decyzję środowiskową w tej sprawie. Zgodnie z zapowiedziami Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, będzie ona znana 24 stycznia. Jeżeli okaże się korzystna, przetarg zostanie natychmiast ogłoszony. Pewny jest także termin zamknięcia ulicy Skłodowskiej-Curie – 4 stycznia. Ulica zostanie poszerzona, zostanie na niej wydzielone torowisko tramwajowe. Powstaną również nowe chodniki, ścieżki rowerowe i nasadzenia zieleni. Koszt inwestycji to około 20 mln zł, a jej realizacja zakończy się latem 2014 roku.

Wiosną rozpoczną się prace przy ulicy Okulickiego na Zakrzowie. Przebudowany zostanie odcinek jezdni od skrzyżowania z ulicą Przedwiośnie do Odolanowskiej. Ponadto, przebudowana będzie ulica Nowowiejska. Do końca roku wykonawcy mogą składać oferty w przetargu. – Chcemy zmodernizować całą ulicę, od Wyszyńskiego do Piastowskiej – podkreśla Marek Szempliński, rzecznik Wrocławskich Inwestycji, spółki odpowiedzialnej za przetarg. Do przebudowy przeznaczono również odcinek ulicy Wyszyńskiego od skrzyżowania z ulicą Nowowiejską do skrzyżowania z ulicą Mosbacha.

Co więcej, miasto zaplanowało przebudowę ulic w centrum. Nowy wygląd zyska ulica Zamkowa i Krupnicza. Obie będą miały po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Ruch na ulicy Krupniczej zostanie spowolniony przez tak zwane przystanki wiedeńskie, czyli perony wchodzące na jezdnię. Na ulicy Zamkowej powstanie trakt spacerowy, znajdzie się tam również wylot z podziemnego parkingu pad Narodowym Forum Muzyki.

Plany inwestycyjne Wrocławia zawierają również przebudowę ulicy Mińskiej oraz budowę kolejnego odcinka ulicy Racławickiej. Nowa droga pojawi się też na osiedlu Marszowice. W tym roku ruszyć ma budowa ulicy Gwizdanowskiej od ulicy Sieroszowskiej do granic miasta.

Poza dużymi inwestycjami, w planach znalazło się miejsce dla drobniejszych zadań dotyczących przebudowy chodników i ścieżek rowerowych. W ulicy Oławskiej zostanie wytyczona nowa ścieżka, która połączy tę w ulicy Grota-Roweckiego ze ścieżką w ulicy Borowskiego.

Chodnik pojawi się na ulicy Jarnołtowskiej, ciąg pieszy ma też połączyć ulicą Pawią z Kukuczki. Z kolei przy ulicy Spółdzielczej zostanie przebudowany chodnik. Wśród prac znalazła się również wymiana rozjazdów tramwajowych na placu Społecznym i skrzyżowaniu ulicy Podwale i Świdnickiej.

 

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here