Strona główna Aktualności Dnia Nowy taryfikator kar dla zarządzających transportem cz. II

Nowy taryfikator kar dla zarządzających transportem cz. II

5105
0
4.79/5 (19)

Nadzór prawny i merytoryczny: Dr Mariusz Miąsko Prezes Kancelarii Prawnej Viggen sp.j.

Nowy taryfikator kar dla zarządzających transportem. Dokonana nowelizacja ustawy o transporcie drogowym jest największą nowelizacją dokonaną w tej ustawie od lat, w poprzednim artykule Nowy taryfikator kar dla firm transportowych przedstawiliśmy główne kierunki zmian, które ustanawia niniejsza ustawa. Co istotne nowy projekt wprowadza kary za dotąd niesankcjonowane przewinienia, które jak już informowaliśmy, nakładane będą w trybie administracyjnym, co oznacza, że do nałożenia kary wystarczy stwierdzenie naruszenia oraz ustalenie osoby odpowiedzialnej za zarządzanie pracą kierowcy. W praktyce rozwiązanie to ułatwi inspektorom nakładanie kar oraz ich egzekwowanie.

Nowy taryfikator kar dla zarządzających transportem

Ustanowienie klasyfikacji naruszeń odpowiadającej w swej istocie tej wynikającej z dyrektyw unijnych pozwoli na usprawnienie procesu wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi krajami członkowskimi. Zwrócić należy również uwagę na to, iż zmienia się charakter kontroli przeprowadzanych przez ITD. Według nowych zasad rutynowe kontrole będą mogły być przeprowadzane również w porze nocnej. Zmiana ta ma wejść w życie 3 listopada br.

Poniższe zestawienie odnoszące się do taryfikatora kar dla zarządzających transportem pokazuje, że to właśnie oni zyskali najwięcej na nowelizacji. W odniesieniu do pierwotnych założeń projektu maksymalne kary dla zarządzających transportem zostały obniżone z 5 tys. złotych maksymalnego limitu do 3 tys. złotych.

 

Pobierz:

Nowy taryfikator kar dla zarządzającym transportem <— KLIKNIJ

 

 

 

Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

 

 

 Czytaj także:

 

Zobacz także:

 

 

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

Oceń artykuł

Poprzedni artykułOpolski odcinek autostrady A4 w remoncie
Następny artykułTym razem o 12 ton za dużo – kolejne 3 ciężarówki zatrzymane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj