Strona główna Archiwalne ale ciągle przydatne Petycja do Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca ws. udzielenia dostępu do przystanków dla...

Petycja do Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca ws. udzielenia dostępu do przystanków dla wszystkich przewoźników

1530
0
No Ratings Information Message

Petycja do Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca ws. udzielenia dostępu do przystanków dla wszystkich przewoźników. Kilkunastu przewoźników podpisało się pod petycją do Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca w sprawie udzielania dostępu do przystanków na terenie Rzeszowa dla wszystkich przewoźników. Radni Rzeszowa podjęli uchwałę, na podstawie której dokonano ograniczenia dostępu do infrastruktury przystankowej dla wszystkich przewoźników poza MPK, która jest spółką kapitałowo kontrolowaną przez rzeszowski magistrat.

W internecie jest prowadzona także akcja mieszkańców Rzeszowa: „Uwolnić Rzeszowskie Przystanki” (www.uwolnicrzeszowskieprzystanki.pl), którzy protestują przeciwko ograniczeniu konkurencyjności na terenie Rzeszowa. Mieszkańcy obawiają się, że koszty przewozu pasażerów radykalnie wzrosną po wprowadzeniu monopolu MPK.

Petycja została przygotowana przez Stowarzyszenie Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga”, które reprezentuje w tej sprawie własnych członków. Obawy pasażerów mogą się okazać uzasadnione ponieważ jak wynika z pisma do Prezydenta Ferenca miasto już teraz dokłada do przewozów około 27 milionów złotych. W tym samym czasie przewoźnicy wykonujący transport na tych samych liniach zarabiali na transporcie, co może zdaniem członków stowarzyszenia sugerować, że transport miejski jest źle zarządzany.

Wygląda na to, że jedynym pomysłem Prezydenta Ferenca na uzdrowienie miejskiego transportu jest wprowadzenie monopolu na korzystanie z przystanków przez MPK ale nie trzeba być specjalistą od transportu żeby wiedzieć, że musi się to odbić negatywnie na kieszeni każdego pasażera ponieważ monopol wszędzie na świecie wpływa na wzrost kosztów świadczenia usług – mówi Mariusz Miąsko, Prezes Stowarzyszenia URKSiTD „Najlepsza Droga”.

Dlatego też domagamy się od Prezydenta Ferenca przywrócenia dostępności do przystanków dla wszystkich przewoźników, którzy są członkami naszego Stowarzyszenia – dodaje Prezes Miąsko.

 

 

 

 ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

potencj

Oceń artykuł

Poprzedni artykułWiceminister: motobranżę traktujemy priorytetowo
Następny artykułCzysta energia dla transportu
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.