Strona główna Aktualności Dnia Płock: ograniczenia dla ciężarówek od 8 sierpnia

Płock: ograniczenia dla ciężarówek od 8 sierpnia

823
0
No Ratings Information Message

Od soboty 8 sierpnia 2015 roku zacznie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu na wybranych ulicach miasta Płocka, wprowadzająca ograniczenia w ruchu dla pojazdów przewożących towary niebezpieczne oraz dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton. Wjazd będzie możliwy wyłącznie w oparciu o zezwolenie i identyfikator. Wydanie zezwolenia jest bezpłatne.

Z inicjatywą zmian w organizacji ruchu wystąpili mieszkańcy miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Projekt Budżetu Obywatelskiego „Stop tirom” zajął pierwsze miejsce w głosowaniu powszechnym.

Od marca 2015 r. można było (nadal jest to możliwe) składać wnioski o wydanie zezwoleń na wjazd na ulice objęte ograniczeniami. Regulamin wydawania i użytkowania zezwoleń określa warunki po spełnieniu, których wnioskodawca uzyska przedmiotowe zezwolenie. Zezwolenie wydawane jest w postaci Identyfikatora do umieszczenia za szybą po lewej jego stronie wewnątrz pojazdu. Wydanie zezwolenia jest bezpłatne.

Należy dodać, iż możliwy będzie przejazd przez miasto pojazdów objętych ograniczeniami po ulicach nie objętych ograniczeniami tzw. „korytarzami komunikacyjnymi”.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Zespole Wydawania Zezwoleń pod numerem telefonu: 24 367 08 32. Wypełnione dokumenty można składać bezpośrednio w Urzędzie Miasta Płocka, Biurze Obsługi Klienta, stanowisko nr 6 (wejście od ulicy Zduńskiej) lub pocztą na adres: Urząd Miasta Płocka, plac Stary Rynek 1, 09-400 Płock.

 

Źródło: www.plock.eu

Oceń artykuł

Poprzedni artykułInteresujący wyrok ws. ryczałtów noclegowych
Następny artykułCenne wskazówki dla jeżdżących przez Serbię!