Strona główna Samochody zabytkowe Pojazdy zabytkowe w rodzinnej odsłonie, czyli o serwisie zabytkowi.com

Pojazdy zabytkowe w rodzinnej odsłonie, czyli o serwisie zabytkowi.com

2280
0
No Ratings Information Message

O rodzinnej miłości do zabytkowych pojazdów rozmawiamy z Państwem Agnieszką i Dominikiem Wieliczko, twórcami serwisu zabytkowi.com.

 

Jazdaprawna.pl: Strona zabytkowi.com stworzona jest przez miłośników motoryzacji zabytkowej. Kto jest jej twórcą i skąd zamiłowanie do motoryzacji zabytkowej?

Zabytkowi.com.: Strona ma charakter rodzinny, tworzymy ją wspólnie z mężem i dzieciakami, zaledwie 4 osoby. Specjalnie zaznaczam udział naszych dzieciaków, bo chociaż bycie rodzicami często jest wymówką, by zamknąć się w kieracie dom-praca-przedszkole-dom, bo „z dziećmi się nie da” u nas dzieciaki podzielają pasję i nawet my czasem mamy chęć odpuścić, ale oni nas dopingują do kolejnego wyjazdu, kolejnej relacji. Obecnie dzieciaki mają prawie 6 i prawie 11 lat, ale gdy zaczynaliśmy przygodę z rajdami, jeszcze nie prowadząc strony, nasz syn nie miał jeszcze 2 lat, córka pięciu. Teraz często sami podrzucają pomysły na zdjęcie, czy o czym warto napisać.

Jazdaprawna.pl: To strona dedykowana od miłośników dla miłośników zabytkowych pojazdów. Jakie treści proponują Państwo fanom tego typu motoryzacji?

Zabytkowi.com: Przede wszystkim jest to kalendarz imprez motoryzacji zabytkowej, dzięki któremu nie trzeba przekopywać niezliczonej ilości stron w poszukiwaniu informacji o nadchodzących wydarzeniach, ale wystarczy wejść na naszą stronę i stosując odpowiednie filtry wyszukać coś interesującego. Poza tym prowadzimy też dział fotorelacji, gdzie zamieszczamy krótki, subiektywny opis imprezy wraz z galerią zdjęć. Najnowszym działem jest Giełda Zabytkowych, gdzie każdy może umieścić swoje ogłoszenie dotyczące sprzedaży pojazdu zabytkowego lub po prostu elementów z nim związanych.

Jazdaprawna.pl: Na Państwa stronie funkcjonuje tzw. kalendarz imprez. Co w najbliższej przyszłości czeka pasjonatów motoryzacji zabytkowej?

Zabytkowi.com: Ze względu na to, że okres wakacyjny jest w pełni, mamy też sporo ciekawych imprez. Aktualnie mamy około 60 imprez w kalendarzu. W najbliższym czasie będzie się, więc wiele działo. Czeka nas między innymi zlot kabrioletów w Gnieźnie, kolejna – szósta już runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, rajd MiniPoloniada organizowany przez stowarzyszenie FSO Pomorze czy Karsiński Rajd Weteranów Szos. W sierpniu planowany jest też między innymi Classic Track Day, czyli wyścigi klasyków na torze w Pszczółkach nieopodal Gdańska. I oczywiście wisienka na torcie, czyli Motoclassic Wrocław. To zaledwie kilka imprez, które czekają na miłośników klasycznej motoryzacji w najbliższym czasie, a jest ich dużo, dużo więcej.

Jazdaprawna.pl: W jakim najciekawszym wydarzeniu związanym z zabytkowymi pojazdami, mieli Państwo przyjemność uczestniczyć?

Zabytkowi.com: Jest to trudne pytanie, bo mamy za sobą wiele ciekawych imprez, a każda ma w sobie coś wyjątkowego, co na długo zapada w pamięć. Czasem są to wyjątkowe pojazdy, czasem udane spotkania, a kiedy indziej przygody wspominane przez lata. Na pewno Motoclassic Wrocław jest imprezą wyjątkową, bo jej poziom organizacji to prawdziwy majstersztyk.

 

Auto Nostalgia – Targi Pojazdów Zabytkowych

Zlot pojazdów zabytkowych i ciekawych

DER STERN 2 Wystawa Mercedesów – 50 lat AMG

II Wystawa Pojazdów Produkcji Polskiej

III Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Motopodchody 2.0.

V-ZLOT-OLD-VW

V Zlot Zabytkowych Saabów

Warsaw Oldtimer

 

Więcej zdjęć znajdą Państwo w zakładce FOTORELACJA na stronie zabytkowi.com: http://zabytkowi.com/category/fotorelacje/

Źródło pochodzenia zdjęć: „ARCHIWUM ZABYTKOWI.COM”

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZmiany w opłatach za przejazd M4 i M11
Następny artykułZakaz przejazdu trasą I/18

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj