Strona główna Aktualności GITD i PIP Prezes MSPO – nadzieja w Senacie

Prezes MSPO – nadzieja w Senacie

840
0
No Ratings Information Message

Prezes MSPO – nadzieja w Senacie. 6 kwietnia br. informowaliśmy Państwa o niekorzystnych regulacjach których konsekwencje mogą dotknąć poważnie przewoźników osób wykonujących przewozy na liniach regularnych do 50 kilometrów. O proponowanych zmianach poinformowaliśmy Prezesa Małopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Osobowych, który natychmiast podjął działania eliminujące niekorzystne uregulowania. Skutkiem tego w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od MSPO poniższą informację, którą się z Państwem pragniemy podzielić:

 „Gorące podziękowania dla Kancelarii Viggen, która wykazała dużą czujność śledząc procesy legislacyjne. Istotnie, już 29.08.2008r. Sporządzony był w Minist. Infrastruktury projekt zmiany ustawy o czasie pracy kierowców. Przewidywał on, zgodnie z zarzutami Komisji Wspólnot Europejskich, jedynie kosmetyczną zmianę odnośnie pracy nocnej kierowców. Po otrzymaniu informacji telefonicznej od Właściciela VIGGEN i będąc w kontakcie z Panią Prezes VIGGEN zainteresowałem się tematem i ustaliłem, że zagrożenie wynikało z propozycji zmiany do projektu w Sejmie wniesionej przez posła A. Czerwińskiego działającego w imieniu Klubu Parlamentarnego PO. Spróbuję jeszcze ustalić, czy był on przez kogoś inspirowany.

Z Komisji Gospodarki Narodowej Senatu, odpowiedzialnej za projekt przedmiotowej uchwały, po moich interwencjach i wyjaśnieniach sprawy, otrzymałem potwierdzenie, że Senatowi zostanie przedstawiony do uchwalenia projekt uchwały WYKREŚLAJĄCY niekorzystny zapis o brzmieniu: „w art. 14 uchyla się ust. 2 i 3″.
Jeszcze raz dziękuję KANCELARII VIGGEN, że była uprzejma zainteresować mnie tematem. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania kolejny raz okażą się sukcesem w tej trudnej dla przewoźników rzeczywistości.
Pozdrawiam
Marek Dyszy
Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Osobowych”

W imieniu Kancelarii Prawnej Viggen s.c. dziękujemy za uznanie i gratulujemy Panu Prezesowi!

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPrzypominamy wzór Zaświadczenia Dla Kierowcy obowiązujący jednocześnie w Polsce oraz Niemczech
Następny artykułWażne dla księgowych i kadrowych w firmach transportowych