Strona główna Aktualności Dnia Prof. Mariusz Miąsko: „Strzelnice nie podlegają prawu budowlanemu”

Prof. Mariusz Miąsko: „Strzelnice nie podlegają prawu budowlanemu”

480
0
4.33/5 (6)

Powracamy do tematu uwarunkowań prawnych organizacji i realizacji strzelnic w Polsce.

Przypominamy, że w dniu 11 stycznia 2024 roku, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, w osobie Zastępcy Dyrektora Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji pismem (o sygnaturze: DAB-II.710.153.2023),  po raz kolejny potwierdziło własne wcześniejsze stanowisko z dnia 7 sierpnia 2020 r., znak: DAB-II.054.16.2020, że co do zasady strzelnice typu otwartego NIE PODLEGAJĄ prawu budowlanemu. Jest to łącznie 10 (słownie: dziesiąte) stanowisko GUNB lub Ministerstwa, potwierdzające, że takie obiekty nie podlegają prawu budowlanemu.

W dniu 22 grudnia 2023 roku, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego w Warszawie, kolejny raz (trzeci raz w roku 2023) potwierdził pismem Zastępcy Dyrektora Departamentu Skarg i Wniosków Agnieszki Talarowskiej (sygn.DSW.051.781.2023.ASK), iż strzelnice typu otwartego nie podlegają co do zasady prawu budowlanemu.

W dniu 26 stycznia 2024 Sąd Karny w Olkuszu wyemitował wyrok, w którym o d d a l i ł w całości wniosek policji w Olkuszu o wymierzenie kary grzywny aresztu lub ograniczenia wolności za emisję dźwięku przez użytkowników strzelnicy, wskazując, iż strzelanie na legalnej strzelnicy nie jest wybrykiem, więc strzelcy ani też administrator strzelnicy, nie mogą podlegać sankcji. Dokładne omówienie przedmiotowej kwestii zostało opisane w jednym z końcowych rozdziałów opracowania prof. Mariusza Miąsko, które podlinkowujemy poniżej.

UWARUNKOWANIA PRAWNE ORGANIZACJI I REALIZACJI STRZELNIC W POLSCE

Jednocześnie dziękujemy za Komentarz na kanale Omnis Arma oraz wszystkie pozytywne opinie środowiska strzeleckiego! Niektóre z nich prezentujemy pod filmem.

Wszystkich zainteresowanych Strzelców zapraszamy na kanał 13 strzał – – – >

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułProf. Mariusz Miąsko negocjuje z policją na proteście rolników w Durdach #CałaPolskazRolnikami
Następny artykułDurdy. Twarde negocjacje rolników z przedstawicielami LHS-u. #CałaPolskazRolnikami
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj