Strona główna Aktualności Dnia Przewóz niezgodny z ADR

Przewóz niezgodny z ADR

1496
0
5/5 (1)

Przewóz niezgodny z ADR. Taki transport wykonywał kierowca, który zatrzymany został 8 sierpnia br. przez podkarpackich inspektorów ITD na DK nr 19 w miejscowości Jawornik.

Przewóz niezgodny z ADR

Zatrzymany zespół pojazdów należał do białoruskiego przewoźnika, który przewoził z Węgier do Białorusi towar niebezpieczny charakteryzujący się właściwościami łatwopalnymi oraz trującymi (UN1093). Inspektorzy w toku kontroli wzięli pod uwagę takie elementy jak: uprawnienia kierowcy, uprawnienia przewoźnika, obowiązkowo wyposażenie w środki ochrony indywidualnej kierowcy, jak również dopuszczenie zespołu pojazdów do wykonywania przewozu towarów niebezpiecznych zgodnie z zapisem umowy ADR. „Kontrola szybko obnażyła liczne nieprawidłowości do których można było zaliczyć brak zainstalowanego w kabinie urządzenia sterującego, które umożliwiło by kierowcy rozłączenie/załączenie wyłącznika przerywającego pracę obwodów elektrycznych, niesprawne gaśnice, nieprawidłowo sporządzony list przewozowy oraz nieprawidłowe oznakowania kontenera–cysterny w nalepki ostrzegawcze, informujące jakie zagrożenie przedstawia przewożony towar niebezpieczny” – czytamy na stronie www.witd.rzeszow.pl.

Kary

W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 3 000 zł. Jak przypomina Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie, przewoźnicy, którzy przewożą towary niebezpieczne powinni pamiętać o spełnieniu szeregu dodatkowych restrykcyjnych wymagań, które szczegółowo opisuje międzynarodowa umowa ADR. Kontrole funkcjonariuszy w tym zakresie, wykazują wiele nieprawidłowości w tym obszarze. Kontrola tego typu przewozów będzie jednym z głównych kierunków działań inspektorów.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

Poprzedni artykułCoraz więcej przypadków źle zabezpieczonego ładunku – dowiedz się jak zrobić to prawidłowo!
Następny artykułKREPTD – poważne skutki drobnych naruszeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj