Strona główna Aktualności Dnia Przewoził niezabezpieczony ładunek

Przewoził niezabezpieczony ładunek

1049
0
No Ratings Information Message

Przewoził niezabezpieczony ładunek. Mowa o kierowcy, który zatrzymany został przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu z oddziału w Lesznie. Do zdarzenia doszło 1 marca 2018 r. na drodze alternatywnej dla trasy S5 w kierunku Rawicza. 

Przewoził niezabezpieczony ładunek

Ciężarówką przewożone były materiały sypkie w związku z modernizacją pobliskiej linii kolejowej. Jak informuje GITD, kierowca nie zaprzeczał, że jego ładunek był niezabezpieczony. Potwierdził również, że widział na drodze ślady tłuczenia. Za niezamocowany ładunek kierowca został ukarany mandatem karnym.

To nie jedyne naruszenie jakie odnotowali funkcjonariusze na koncie zatrzymanego. Tachograf nie rejestrował przebytej drogi oraz rodzaju aktywności kierującego. Za to naruszenie wszczęte zostało postępowanie administracyjne wobec przewoźnika.

Rewolucyjne zmiany

Przypominamy także o rewolucyjnych zmianach w kwestii przewozu ładunków, które weszły w życie 28 lutego br. Szczegóły na naszym portalu pod adresem: https://jazdaprawna.pl/mocowanie-ladunkow-niezgodne-z-prawem/.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – bardzo poważne naruszenia (BPN) – #4
Następny artykułBrakuje kierowców? A są tacy, którzy pracowali bez wynagrodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj