Strona główna Aktualności Dnia Przypominamy o zmianach dotyczących bazy eksploatacyjnej od 1 stycznia 2023 roku

Przypominamy o zmianach dotyczących bazy eksploatacyjnej od 1 stycznia 2023 roku

759
0
5/5 (2)

Od 1 stycznia 2023 roku przedsiębiorcy wykonujący zawód przewoźnika drogowego zobowiązani są dysponować bazą eksploatacyjną na terytorium Polski odpowiednią do skali prowadzonego przedsiębiorstwa. W bazie eksploatacyjnej powinno znaleźć się tyle miejsc postojowych ile wynosi 1/3 liczby pojazdów, które są zgłoszone do zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. I tak np. w przypadku zgłoszenia 2 pojazdów do zezwolenia przewoźnik zobowiązany jest posiadać przynajmniej jedno miejsce postojowe na bazie. Baza powinna być przystosowana do prowadzenia działalności w sposób ciągły i zorganizowany oraz powinna być wyposażona przynajmniej w jeden z poniższych elementów:

  • Miejsce postojowe dla pojazdów wykorzystywanych w transporcie drogowym
  • Miejsce załadunku, rozładunku lub miejsce łączenia ładunków
  • Miejsce konserwacji lub naprawy pojazdów

Przypominamy że do dnia 15 stycznia 2023 roku należy złożyć oświadczenie o spełnieniu powyższych wymogów do organów administracyjnych.

Karolina Grzelec,

Prawnik,

Kancelaria Prawna Viggen

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPodwójny wzrost płacy minimalnej w 2023 r.
Następny artykułOd 2023 r. zmiany w operacjach transportowych na terenie Wielkiej Brytanii
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj