Strona główna Aktualności Dnia Punkty karne-rewolucyjne zmiany!

Punkty karne-rewolucyjne zmiany!

854
0
No Ratings Information Message

Wystarczy kilka wykroczeń, żeby kierowca w jednym momencie przekroczył limit punktów karnych. W efekcie traci się prawo jazdy i żeby je odzyskać trzeba zdać egzamin sprawdzający. Od stycznia czekają nas duże zmiany.

„Kolekcjonerzy punktów” mogą odetchnąć z ulgą. Koniec z rekordami, koniec z informacjami „dostał 50 punktów karnych”. Od 19 stycznia 2013 roku policjant podczas kontroli będzie mógł przyznać tylko 10 punktów karnych – czytamy w Rzeczpospolitej.

To duża różnica w stosunku do obecnej sytuacji. Obecnie policjantów nie obowiązują żadne limity. Czy jest to jednak najlepsze rozwiązanie dla poprawienia bezpieczeństwa na drogach? Czy nowa ustawa nie stanie się „ostatnią deską ratunku” dla piratów drogowych?

Komu zależy na piratach drogowych?

To nie koniec zmian jakie czekają na kierowców. Zgodnie z zapowiedziami posłanki Barbary Bublewicz kierowcy muszą być przygotowani na kolejne zmiany. Mandaty zdrożeją nawet o 100 proc. Zwiększenie wysokości mandatów jest, jak twierdzi posłanka, najlepszym sposobem na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Za ile można sprzedać swoje punkty?

Te dwie zmiany wzajemnie się jednak wykluczają. Z jednej strony ograniczenia w ilości przyznawanych punktów mocno pacyfikują działania drogówki, z drugiej… biorąc pod uwagę, że w budżecie na 2013 rok znalazła się kwota 20 mld dochodów z mandatów może się wydawać, że w interesie rzędu jest, aby nie pozbywać się tak szybko piratów drogowych z polskich dróg.

Onet.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułSkarga Stowarzyszenia Najlepsza Droga na działania strażników miejskich w Krakowie
Następny artykułNowe oznaczenia na oponach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj