Strona główna Aktualności Dnia Rzecznik Praw Obywatelskich przygląda się funkcjonowaniu GITD w sprawie nielegalnie nakładanych kar...

Rzecznik Praw Obywatelskich przygląda się funkcjonowaniu GITD w sprawie nielegalnie nakładanych kar za bramownice po interwencji Stowarzyszenia "Najlepsza Droga"

970
0
No Ratings Information Message

 

Po interwencji Kancelarii Prawnej Viggen s.c. w imieniu Stowarzyszenia Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga”, Rzecznik Praw Obywatelskich udzielił wstępnej odpowiedzi.

RPO poinformował, że w związku ze zgłoszoną przez Stowarzyszenie sprawą nielegalnego nakładania kar za bramownice (wbrew treści przepisu, który zabrania takiego postępowania) Rzecznik przygląda się przedmiotowej sprawie i poddaje ją analizie. Jednocześnie RPO poprosił Stowarzyszenie „Najlepsza Droga” o przedstawienie dokumentacji i materiałów dotyczących łamania praw człowieka przez MT i GITD. Stowarzyszenie w odpowiedzi na prośbę RPO dostarczyło materiały potwierdzające łamanie przez GITD art. 2 Konstytucji Rzeczpospolitej oraz kilku innych aktów międzynarodowych stojących na straży praw człowieka.

 

ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułOdliczenie VAT-u od wszystkich samochodów
Następny artykułPismo Stowarzyszenia „Najlepsza Droga” do Prezydenta Kielc w sprawie zawyżonej opłaty za dworzec autobusowy
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj