Strona główna Aktualności Dnia Rzeczpospolita pisze na temat niezapłaconych robót przy budowie autostrad

Rzeczpospolita pisze na temat niezapłaconych robót przy budowie autostrad

1154
0
5/5 (1)

Rzeczpospolita pisze na temat niezapłaconych robót przy budowie autostrad. Dziennik Rzeczpospolita pisze na temat niezapłaconych należności dla przedsiębiorców za budowę autostrad i dróg krajowych. W Modlnicy pod Krakowem doszło do spotkania kilkudziesięciu przedsiębiorców (w tym także przewoźników), którzy nie otrzymali wynagrodzenia za wykonane prace.  Organizatorem spotkania w którym uczestniczyło ponad 40 przedsiębiorców z całego kraju oraz parlamentarzyści (Beata Libera Małecka i Józef Lasota), było Stowarzyszenie Uczestników Rynku Komunikacji i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga”.

„Bardzo ważne jest aby każdy jadąc autostradami miał świadomość, że wybudowano je nie tylko ze środków Unii Europejskiej i Skarbu Państwa ale także z prywatnych pieniędzy małych i średnich polskich firm. Niejako za karę te firmy muszą jeszcze zapłacić podatek dochodowy od faktur za które nie otrzymały wynagrodzenia” – podkreśla Mariusz Miąsko, prezes Stowarzyszenia URKKSiTD „Najlepsza Droga”.

„Jeszcze trzy tygodnie temu Minister Transportu twierdził, że już wszyscy przedsiębiorcy zostali rozliczeni za wykonane prace, więc postanowiliśmy się spotkać żeby pokazać Panu Ministrowi, że w przypadku przynajmniej kilkudziesięciu firm myli się” – dodaje Mariusz Miąsko

Stowarzyszenie „Najlepsza Droga” przygotowało projekt nowelizacji tzw.: „specustawy autostradowej”, która została pozytywnie zaopiniowana przez Prezydium PO i skierowana do dalszej obróbki prawnej.

 

ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

potencj

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNiebezpieczne przepisy
Następny artykułITD udaje pomoc drogową
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj