Strona główna Archiwalne ale ciągle przydatne Rzeczpospolita pisze na temat rządowego projektu utraty licencji i CKZ za 2...

Rzeczpospolita pisze na temat rządowego projektu utraty licencji i CKZ za 2 naruszenia w firmie transportowej

3012
0
5/5 (1)

Dziennik Rzeczpospolita napisał na temat rządowego projektu nowelizacji ustawy o transporcie drogowym w ramach którego, przedsiębiorcy którzy dopuszczą się poważnych naruszeń mogą mieć wszczętą procedurę cofnięcia licencji i Certyfikatu Kompetencji Zawodowych.

Z treści publikacji wynika, że spójne i jednoznacznie krytyczne stanowisko w tej sprawie zajęły 3 stowarzyszenia: Stowarzyszenie Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga”, ZPPO „Ziemia Sądecka oraz PSPD Gdynia. Także z opinii niezależnej kancelarii prawnej wynika że przepis zaproponowany przez stronę rządową budzi poważne wątpliwości co do konstytucyjności.

„Nie będę ukrywał, że jestem zadowolony iż nie jesteśmy już sami w walce o poprawę tego przepisu i są także inne stowarzyszenia transportowe, które postanowiły się przyłączyć do naszej inicjatywy o poprawę tego bardzo niebezpiecznego dla firm transportowych zapisu” – mówi Mariusz Miąsko – Prezes Stowarzyszenia Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga”.

RZECZPOSPOLITA 001 (1)

 

Ta nowelizacja może doprowadzić do upadku polskiej branży transportowej – specjaliści – praktycy są zgodni co do tej przerażającej możliwości o wysokim stopniu prawdopodobieństwa. Tym bardziej dziwi fakt, że podczas prac Podkomisji Sejmowej jedynie Mariusz Miąsko – prezes Stowarzyszenia „Najlepsza Droga” podjął się obrony polskiego transportu próbując uświadomić wszystkich obecnych, że wprowadzenie takiego przepisu może okazać się krokiem w przepaść dla firm działających w tej branży. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że wywołało to ogromne poruszenie wśród członków innych polskich stowarzyszeń, o czym napiszemy już wkrótce.

 

ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

 

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKoniec bezkarności na A1 i A4
Następny artykułSamochody muszą być cichsze
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj