Strona główna Aktualności Dnia Sejm wydłużył okres przejściowy dla systemu e-TOLL

Sejm wydłużył okres przejściowy dla systemu e-TOLL

610
0
5/5 (1)

System e-TOLL oraz viaTOLL będą działały równolegle do 30 września 2021 r. – tak zakłada przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o autostradach płatnych oraz Krajowym Funduszu Drogowym. Pierwotnie system viaTOLL miał przestać działać po 30 czerwca 2021.

Nowela zakłada ponadto likwidację szlabanów na państwowych autostradach. Od 1 grudnia 2021 r. przejazd odcinkami Konin-Stryków (A2) oraz Wrocław-Sośnica (A4) będzie możliwy bez zatrzymywania przed szlabanem.

Przypomnijmy, że od czerwca 2021 r., planując podróż państwową autostradą, będzie można skorzystać z płatności elektronicznej. Rozliczenie przejazdu odbywać się będzie poprzez bezpłatną aplikację e-Toll PL dla telefonów z systemami Android i iOS.

Opłata zostanie naliczona na podstawie danych geolokalizacyjnych, związku z tym w telefonie powinna być włączona funkcja lokalizacji oraz transmisja danych. Informacje o przejazdach zostaną następnie przekazane do Systemu Poboru Opłaty Elektronicznej Krajowej Administracji Skarbowej.

Od 1 grudnia 2021 r., będzie dostępna kolejna opcja rozliczania przejazdu. Wówczas pojawi się nowy bilet autostradowy. Będzie można zakupić go na stacji benzynowej (lub w innych sklepach oraz online).

Oceń artykuł

Poprzedni artykułRząd przyjął Tarczę 9.0 – pomoc dla przedsiębiorców przedłużona
Następny artykułJak skutecznie uzasadnić rozwiązanie umowy o pracę na czas nieokreślony?
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj