Strona główna Aktualności Dnia Spotkania z ministrami transportu Litwy, Czarnogóry i Japonii

Spotkania z ministrami transportu Litwy, Czarnogóry i Japonii

939
0
No Ratings Information Message

W trakcie odbywającego się w Gdańsku XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odbył spotkania z ministrami transportu Litwy, Czarnogóry i Japonii. Ministrowie rozmawiali o szlakach międzynarodowych oraz współpracy w sektorach infrastruktury, transportu i technologii.

Wspólne projekty

Podczas spotkania z ministrem transportu i komunikacji Litwy Rokasem Masiulisem ministrowie rozmawiali o wspólnych projektach infrastrukturalnych i transporcie, które są kluczowymi obszarami w polsko-litewskich relacjach dwustronnych, ze szczególnym uwzględnieniem szlaku Via Carpatia. Podczas spotkania ministrowie uzgodnili także dalszą strategię działań w zakresie negocjowanego obecnie w Brukseli Pakietu Mobilności.

Integralność transportowa Europy

Minister Adamczyk spotkał się także z ministrem transportu i spraw morskich Czarnogóry Osmanem Nurkovićiem, na którym powiedział „Polsce zależy na tym, by przez stworzenie w pełni zintegrowanej sieci transportowej, dokonało się zbliżenie Bałkanów Zachodnich z systemem transportowym Unii Europejskiej”  powiedział minister Adamczyk. – Integralność transportowa Europy nie byłaby pełna bez integracji państw Półwyspu Bałkańskiego, w tym Czarnogóry.
Ministrowie rozmawiali także o perspektywach współpracy w zakresie projektu Via Carpatia.

Nowoczesne rozwiązania w transporcie

Minister Adamczyk uczestniczył także w spotkaniu z wiceministrem ziemi, infrastruktury, transportu i turystyki Japonii Masafumi Morim.

Polska prowadzi intensywne prace nad wdrażaniem nowoczesnych technologii we wszystkich rodzajach transportu – zwłaszcza w transporcie drogowym. Jest też zainteresowana wdrażaniem nowych technologii związanych z automatyzacją prowadzenia pojazdów. Spotkanie z japońskim wiceministrem było okazją do poznania japońskich doświadczeń w tym zakresie.

XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy

W dniach 20-23 lutego 2018 r. w Gdańsku odbywa się XV Międzynarodowy Zimowy Kongres Drogowy. Polska jest pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej pełniącym funkcję organizatora i gospodarza tego wydarzenia, w którym raz na cztery lata bierze udział ok. 1000 osób z całego świata. Podczas kongresu spotykają się eksperci, naukowcy, a także praktycy z firm na co dzień zajmujących się zadaniami związanymi z utrzymaniem dróg zimą.

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – najpoważniejsze naruszenia (NN) – #14
Następny artykułKREPTD – najpoważniejsze naruszenia (NN) – #15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj