Strona główna Aktualności Dnia Strajki we Francji. Możliwe utrudnienia

Strajki we Francji. Możliwe utrudnienia

1397
0
5/5 (2)

W najbliższy czwartek, 19 stycznia planowany jest pierwszy strajk przygotowany przez krajowe związki zawodowe we Francji.
Przedstawiona przez rząd reforma emerytalna, wywołała falę oburzenia wśród związkowców z kluczowych sektorów francuskiej gospodarki, takich jak transport, edukacja, służba zdrowia, energetyka oraz służba publiczna. SNCF zjednoczony front związkowy, złożony z CGT, Unsa, SUD i CFTD wyraża całkowity sprzeciw wobec podwyższenia wieku emerytalnego do 64 lat. Główne związki naftowe wystosowały wezwanie do mobilizacji. Organizacja wzywa do strajku w dniu 19 stycznia przez 24 godziny, następnie 26 stycznia przez 48 godzin i 6 lutego przez 72 godziny. W związku z przygotowywanym strajkiem, planowane są ograniczenia w przepływie przesyłek jak również możliwe ograniczenia w ruchu.

Karolina Grzelec,

prawnik

Kancelaria Prawna Viggen

Oceń artykuł

Poprzedni artykułWstrzymany ruch ciężarówek w Chełmie!
Następny artykułNowe stawki płacy sektorowej w Austrii
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj