Strona główna Aktualności Dnia Świętokrzyskie: będzie modernizacja skrzyżowań

Świętokrzyskie: będzie modernizacja skrzyżowań

961
0
No Ratings Information Message

GDDKiA w Kielcach ogłosiła przetarg na rozbudowę siedmiu skrzyżowań z drogami krajowymi nr 73 i 79. To kolejne zadania realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Zaprojektowanie i budowa chodnika w Miłkowie w ciągu drogi krajowej nr 9 oraz przebudowa siedmiu skrzyżowań z drogami krajowymi nr 73 i 79 realizowane będą w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Wyłonieni w przetargach wykonawcy najpierw opracują dokumentację dla inwestycji, a następnie przystąpią do realizacji projektów. Budowa kilometrowego odcinka chodnika w Miłkowie, usytuowanego po lewej stronie drogi krajowej nr 9, zakończy się w listopadzie 2017 roku.

Natomiast przetarg dotyczący skrzyżowań obejmuje przebudowę dwóch skrzyżowań z drogą krajową nr 73 w Ratajach Słupskich oraz pięciu skrzyżowań z drogą krajową nr 79 (trzech w Pacanowie, jednego w Słupi i jednego w Grotnikach).

Planowane są takie roboty jak: poszerzenia w obrębie skrzyżowań, wydzielenie pasów do skrętów w lewo, wydzielenie azyli dla pieszych, budowa lub przebudowa zatok autobudowych, budowa chodników na dojściach do przystanków, montaż znaków aktywnych D-6 na wysięgnikach oraz oświetlenia przejść dla pieszych, regulacja odwodnienia. Roboty powinny zakończyć się we wrześniu 2018 roku.

 

Źródło: edroga.pl/GDDKiA O/Kielce

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZachodnia obwodnica Lublina: gotowa pod koniec listopada
Następny artykułMetoda poprzecznego opasania, synonim dziadostwa i nieskuteczności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj