Strona główna Informacje prawne Szukasz kierowców? Dlaczego jeszcze zastanawiasz się nad współpracą z APT?

Szukasz kierowców? Dlaczego jeszcze zastanawiasz się nad współpracą z APT?

2168
0
1/5 (1)

Szukasz kierowców? Dlaczego jeszcze zastanawiasz się nad współpracą z APT? International Temporary Employment Agency Sp. z o.o. sp. k. (ITEA) legitymująca się Certyfikatem o numerze 13685, specjalizuje się w pozyskiwaniu i pośrednictwie pracy pracowników branży TSL, w szczególności kierowców krajowego i międzynarodowego transportu drogowego w przewozie rzeczy i osób.

ITEA Sp. z o.o . Sp. k. jest jedną z ośmiu spółek grupy kapitałowej Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j., wyspecjalizowanej w obsłudze klientów branży TSL. Do grupy należą: Kancelaria Prawna Viggen Sp.j., Logistic Technologies Sp. o.o., VTS Project Sp. z o.o., Invent Software s.c., BCB Business Center Brokers Sp. z o.o., Ma & Ma Sp. z o.o., International Temporary Employment Agency Sp. z o.o. Sp. komandytowa, APT Service Sp. z o.o. 100% udziałów w ITEA posiadają Małgorzata i Mariusz Miąsko.

ITEA Sp. z o.o. sk. k. pozyskuje zarówno kierowców oraz innych pracowników branży TSL z terenu Polski, jak i z Ukrainy.

Realizujemy zlecenia zarówno na rekrutacje masowe realizowane w ramach stałej współpracy, jak również na pojedyncze stanowiska wymagające specyficznych, ściśle określonych kwalifikacji.

Naszą współpracę z klientem dzielimy na trzy formy:

 1. KRÓTKOTERMINOWA REKRUTACJA NA POSZCZEGÓLNE STANOWISKO

 2. DŁUGOTERMINOWA REKRUTACJA UŻYCZANYCH PRACOWNIKÓW TYMCZASOWYCH

 3. PRZEJMOWANIE OBOWIĄZKÓW ZATRUDNIENIA OBECNYCH PRACOWNIKÓW FIRMY*

   

Nasze przewagi nad innymi Agencjami Pracy Tymczasowej

 1. Jako jedyna Agencja Pracy Tymczasowej poszliśmy krok dalej w kierunku użyczania kierowcy tymczasowego na określony czas. Przez wzgląd na wieloletnią wiedzę dotyczącą szeroko pojętego prawa transportowego naszych prawników, zabezpieczamy w ten sposób interesy klienta oraz Agencji tak, by współpraca przebiegała na jasnych i uczciwych warunkach, a żadna ze stron nie była stratna.

 2. W razie potrzeby szkolimy kierowców z zakresu rozporządzenia 561/2006 WE opartego na testach.

 3. Szkolimy z obszaru legalnej metody wydłużania okresu prowadzenia pojazdu w przypadku jazdy z wieloma zatrzymaniami – wydłużenie jazdy do 15 minut na każde 4,5 godziny prowadzenia pojazdu (łącznie 30 minut na dzień).

 4. Szkolimy z legalnych metod skrócenia odpoczynków i przerw podczas postojów na terminalach i parkingach w trybie Wytycznych nr 4 KE.

 5. Z zasad oszczędzania czasu jazdy podczas dokumentowania wjazdów na prom, wjazdy na bazę przedsiębiorstwa, parkingi i terminale załadunkowe.

 6. Szkolimy z oszczędzania czasu okresu prowadzenia podczas przejazdów serwisowych, prywatnych.

 7. Nieposiadającym wiedzy podstawowej przekazujemy informacje dotyczące zasad wypełniania „urlopówek”, „e-urlopówek” na telefonie, tablecie lub laptopie.

 8. Szkolimy z zasad kompletacji oraz dokumentacji zespołów i zasad odbierania przerw w zespole.

 9. Zatrudniamy pracowników dostosowanych do specyfikacji działalności klienta.

 10. Rozważamy wszystkie napływające kandydatury na dane stanowiska, a następnie przeprowadzamy skrupulatną analizę dokumentów nadesłanych przez kandydatów, po czym przeprowadzamy proces rekrutacji.

 11. W przypadku użyczania pracowników tymczasowych bierzemy na siebie wszystkie czynności związane z ewidencją czasu pracy, wyliczeniem wynagrodzeń, delegacjami (w tym Niemcy, Francja, Włochy itd.), zgłoszeniem do ZUS.

 12. Posiadamy bazę nowych, jak i doświadczonych kierowców w różnych kategoriach od B do E.

 13. Pozyskujemy pracowników w najkrótszym możliwym czasie (od 14 do 45 dni roboczych).

 14. Wysyłamy pracowników do Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii.

 15. Posiadamy świeże podejście mając na uwadze zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników.

Rekrutacja prowadzona przez Agencję Pracy Tymczasowej ITEA nie różni się znacząco od standardowego procesu rekrutacyjnego. Jednak w związku ze specyfikacją działania APT i błyskawicznym reagowaniem na pojawiające się oferty pracy oraz oferty poszukiwania pracy przez pracowników z grupy zawodów TSL, proces rekrutacyjny jest szybki i dynamiczny.

Z roku na rok popularność pracy tymczasowej rośnie. Poszukujący pracy coraz chętniej decydują się na podjęcie tej formy zarobkowania, tym bardziej, że procedury rekrutacji i zatrudnienia stosowane przez agencję pracy tymczasowej (ITEA) są jasne i przejrzyste. Ich celem jest przede wszystkim stworzenie korzystnych warunków pracy rekrutowanym pracownikom.

Model naszej Agencji Pracy Tymczasowej, International Temporary Employment Agency Sp. z o.o. Sp. K. opiera się na zachodnim podejściu do społecznego funkcjonowania. Tworzymy coraz to bardziej widoczną w Polsce linię nieprzywiązywania się do rzeczy, ludzi, posiadania. Forma wypożyczania, użyczania, wynajmowania jest bardziej bezpieczna i rentowna w skali lat. Jako naród przywiązujemy dużą wagę do posiadania (np. własnego mieszkania, domu, samochodu, biura itp.), gdzie coraz popularniejszą funkcją są wyżej wymienione formy sprowadzające się do WYPOŻYCZANIA.

Nasi doradcy oraz prawnicy z Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j. posiadają szeroką znajomość regionalnych rynków pracy. Ich wiedza, podparta jest szerokim, kilkunastoletnim doświadczeniem, które pozwala Agencji Pracy Tymczasowej ITEA realizować projekty na skalę lokalną oraz globalną. Działamy w Polsce, ale posiadamy swoje oddziały na Słowacji, we Francji, we Włoszech, na Ukrainie oraz w Niemczech. W każdym miesiącu analizujemy zmieniające się uwarunkowania społeczno – ekonomiczne, podatkowe i prawne.

NA CZYM POLEGA STAŁA WSPÓŁPRACA Z AGENCJĄ PRACY TYMCZASOWEJ ITEA?

Jako poukładana oraz zorganizowana Agencja (ITEA) stworzyliśmy prosty, ale zarazem szczegółowy system i proces wymiany informacji i zawierania współpracy.

Współpraca podzielona jest na kilka etapów:

 1. Nawiązanie kontaktu z Agencją (ITEA).

 2. Przekazanie wstępnych informacji dotyczących funkcjonowania Agencji (ITEA) oraz zapotrzebowania (w liczbie) pracowników przez przedsiębiorcę.

 3. Przygotowanie indywidualnej oferty współpracy.

 4. Przekazanie oferty drogą mailową oraz przekazanie formularzy dotyczących warunków zatrudnienia w Przedsiębiorstwie.

 5. Akceptacja warunków współpracy przez Przedsiębiorcę.

 6. Proces rekrutacji przez Agencję International Temporary Employment Agency (od 14 do 45 dni).

 7. Przekazanie zrekrutowanej grupy pracowników do firmy Przedsiębiorcy.

 8. Akceptacja przez klienta przekazanych pracowników tymczasowych.

 9. Bezpośrednie zatrudnienie w firmie Przedsiębiorcy.

 10. Zatrudnienie pracownika tymczasowego w Agencji Pracy Tymczasowej (ITEA) na okres 18 miesięcy i użyczanie go Pracodawcy Użytkownikowi.

 11. Wystawienie faktury za A) krótkoterminową rekrutację na poszczególne stanowisko, lub B) za pierwszy miesiąc stałej współpracy z wyceną
  i warunkami zawartymi w umowie.

 12. W przypadku stałej współpracy i użyczania pracowników tymczasowych – wymiana dokumentów (pliki ddd do wyliczenia ewidencji czasu pracy).

FORMY WSPÓŁPRACY

 1. KRÓTKOTERMINOWE POŚREDNICTWO W REKRUTACJI

Rekrutacja prowadzona przez Agencję Pracy Tymczasowej (ITEA) nie różni się znacząco od standardowego procesu rekrutacyjnego. Jednak w związku ze specyfiką działania APT i błyskawicznym reagowaniem na pojawiające się oferty pracy, proces rekrutacyjny jest szybki i dynamiczny, niezależnie od narodowości pracownika. Umowa podpisywana jest na zasadzie wykonania zlecenia rekrutacji.

Czas jaki Agencja daje sobie na przeprowadzenie rekrutacji jednego bądź grupy pracowników to od 14 do 45 dni roboczych (90 dni w przypadku dużego zamówienia). W tym czasie zostaną wykonane wszystkie czynności związane z skrupulatną rekrutacją pracowników według wytycznych zawartych w załączniku do umowy (Formularz warunków zatrudnienia).

Krótkoterminowe pośrednictwo w rekrutacji zawierane jest na podstawie umowy na wykonanie zlecenia Agencji Pracy Tymczasowej (ITEA) – załącznik nr 2

 1. DŁUGOTERMINOWA REKRUTACJA UŻYCZANYCH PRACOWNIKÓW TYMCZASOWYCH

Użyczanie kierowców tymczasowych.

 1. Umowa współpracy podpisywana jest na minimum 18 miesięcy.

 2. Po podpisaniu umowy, Agencja w okresie między 14 a 45 dniem roboczym dostarcza odpowiednio przeanalizowaną kadrę pracowników tymczasowych jako pracowników Agencji (ITEA). Przedsiębiorstwo użyczając pracowników tymczasowych jest tak zwanym Pracodawcą Użytkownikiem. Pracodawca użytkownik odpowiedzialny jest za przekazanie informacji pracownikowi co do: systemu pracy, sposobu, ryzyka oraz zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia BHP. Pracodawca użytkownik powierza stanowisko pracy oraz narzędzia konieczne do jej wykonywania.

 3. Na dwa dni przed rozpoczęciem pracy pracownika tymczasowego w firmie Pracodawcy użytkownika, Agencja (ITEA) wystawia fakturę, która zawiera koszty prowizji miesięcznej dla Agencji (ITEA) oraz pełne wynagrodzenie pracownika tymczasowego (wynagrodzenie zasadnicze + diety i ryczałty) pomnożone przez współczynnik 130%.

 4. 130% wartości miesięcznego wynagrodzenia jest formą zabezpieczenia czasowego i finansowego każdej ze stron. Jako Agencja Pracy Tymczasowej (ITEA) pobieramy o 30% większą stawkę wynagrodzenia pracownika opierając się na zbliżonej, fikcyjnej kwocie wynagrodzenia jaką może kierowca otrzymać po przepracowanym miesiącu pracy. Nadwyżkę powstałą z nadpłat, rozliczamy z Firmą co 3 miesiące, zwracając nadpłacone środki na konto Pracodawcy użytkownika. W ten sposób unikamy zamieszania, które mogłoby powstać w okresie miedzy 1 -10 dniem każdego miesiąca przy z czytywaniu plików oraz wyliczaniu wynagrodzenia.

 5. Dodatkowo Pracodawca użytkownik ponosi jednorazową opłatę stworzenia regulaminu pracy i wynagradzania dla użyczanych pracowników tymczasowych w zależności od ilości zamówienia.

Jako Agencja Pracy Tymczasowej International Temporary Employment Agency Sp. z o.o. Sp. K. wkładamy wszelkie starania by obsługa z naszej strony była profesjonalna oraz indywidualna dla każdego klienta. Mając na uwadze ogromne braki kadrowe na różnych stanowiskach w branży TSL chcemy móc współpracować z Państwem na linii Agencja – Przedsiębiorstwo i dostarczać wykwalifikowaną kadrę.

 

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji

e-mail: mn@aptserwis.pl
tel.: 786 137 796

tel.: 00 48 531 766 520

www.aptserwis.pl

Mateusz Nowak

Doradca ds. rekrutacji i kontaktu z klientem biznesowym

Oceń artykuł

Poprzedni artykułRosja: zmiany w systemie klasyfikacji pojazdów do przejazdu płatnymi odcinkami dróg
Następny artykułObowiązek dokumentowania aktywności kierowcy
Pasjonat historii i podróży krótkoterminowych, bloger w PodrozowacNajlepiej.pl. Project Manager w VTS Project Sp. z o. o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj