Strona główna Aktualności Dnia Ułatwienia w systemie viaTOLL

Ułatwienia w systemie viaTOLL

139
UDOSTĘPNIJ

Użytkownicy systemu viaTOLL mogą korzystać z darmowego narzędzia mobilnego, które umożliwia sprawdzanie stanu salda, doładowywanie konta oraz wyszukiwanie Miejsc Obsługi Klienta. Stworzenie aplikacji to wynik badań satysfakcji użytkowników systemu i zgłaszanych przez nich uwag.

Z badań przeprowadzonych przez GDDKiA wynika, że kierowcy i firmy transportowe szeroko wykorzystują urządzenia mobilne i stąd impuls do stworzenia aplikacji do zarządzania kontem w ramach systemu viaTOLL.

Aplikacja umożliwia uzyskanie dostępu do informacji o stanie salda, doładowanie konta przy pomocy karty płatniczej lub flotowej. Ponadto dzięki niej można wytyczyć trasę do najbliższego Miejsca Obsługi Klienta albo wyświetlić podstawowe informacje o posiadanej umowie.

Nowe narzędzie mobilne zostało wyposażone w szereg funkcjonalności zapewniających bezpieczeństwo. Na razie z aplikacji mogą korzystać posiadacze urządzeń z systemem Android i iOS. Równolegle trwają prace nad wersją dla urządzeń z systemem Windows.

Aktualnie system viaTOLL obejmuje 3152 km dróg ekspresowych, krajowych i autostrad. Do końca października 2015 roku system wygenerował wpływy do Krajowego Funduszu Drogowego w wysokości 5,211 mld zł.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ