Strona główna Aktualności Dnia Umowa na kolejny odcinek Via Baltica – podpisana

Umowa na kolejny odcinek Via Baltica – podpisana

770
0
No Ratings Information Message

Umowa na kolejny odcinek Via Baltica – podpisana. Mowa o odcinku drogi ekspresowej S61 od węzła Wysokie do Raczek. Umowę na ten nowy odcinek Via Baltica podpisano 4 lipca 2018 r. w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Trasa na być dostępna dla kierowców w połowie 2021 r.

Umowa na kolejny odcinek Via Baltica – podpisana

„Szlak Via Baltica pobudzi gospodarczo regiony Polski Północno-Wschodniej. To droga, która była planowana od dawna. My mamy determinację, by tę inwestycję realizować. W ciągu kilku tygodni wszystkie odcinki tego szlaku zostaną zakontraktowane. Równomiernie inwestujemy w infrastrukturę w naszym kraju” – powiedział cytowany na stronie mi.gov.pl, minister A. Adamczyk.

W ramach umowy powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. Inwestycja zakłada również realizację czterech bezkolizyjnych węzłów drogowych oraz infrastruktury towarzyszącej: dróg serwisowych, urządzeń ochrony środowiska i fragmentów dróg lokalnych. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, „odcinek, na budowę którego podpisano umowę, jest jednym z trzech fragmentów drogi Via Baltica realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Pozostałe dwa odcinki tej drogi, Szczuczyn – węzeł Ełk Południe oraz węzeł Ełk Południe – węzeł Wysokie, oczekują na podpisanie umów po zakończeniu kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych”.

Via Carpatia ma połączyć północną i południową Polskę. Trasa przebiega przez: Litwę, Polskę, Słowację, Ukrainę, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Grecję oraz Turcję.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPodróż służbowa w kontekście ustalenia diet służbowych
Następny artykułZezwolenia na pracę cudzoziemca – uproszczona procedura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj