Strona główna Aktualności Dnia UWAGA! Zwrot części myta uiszczanego w Niemczech

UWAGA! Zwrot części myta uiszczanego w Niemczech

503
5/5 (3)

Szanowni Państwo,

Kancelaria Prawna Viggen informuje, ze dostępna jest nowa możliwość, w postaci uzyskania zwrotu części kwoty myta, uiszczanego w Niemczech. Zwrot ten będzie przysługiwał w wysokości 3,8 % lub 6 %  każdej opłaty, która została uiszczona przez firmy transportowe.

Taka możliwość, powstała na mocy wydanego w dniu 28 października 2020 roku, wyroku przez Trybunał Sprawiedliwości Unii EuropejskiejTrybunał uznał, że stosowane do tej pory rozwiązanie, zgodnie z którym koszty myta uwzględniają w sobie również opłaty związane z utrzymywaniem policji drogowej, jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Sąd orzekł, że podczas ustalania opłaty, należy brać jedynie koszty infrastruktury. Wyrok ten jest wynikiem powództwa, które złożyła polska firma transportowa.

Zwrot myta będzie możliwy po przeprowadzeniu odpowiedniej procedury administracyjnej przed niemieckimi organami i po przedstawieniu całej wymaganej dokumentacji. Tym samym, firmy transportowe, które od wielu lat płaciły wygórowane myto, którego wysokość była źle obliczana, maja szansę na zwrot nadpłacanych kwot.

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią w przedmiocie pomocy w odzyskiwaniu tych należności.

biuro1@viggen.pl

jak@viggen.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here