Strona główna Aktualności Dnia UWAGA! Od 2.11.2020 wjazd na Słowację tylko z negatywnym testem RT-PCR...

UWAGA! Od 2.11.2020 wjazd na Słowację tylko z negatywnym testem RT-PCR na COVID-19

286
5/5 (3)

Od dzisiaj, tj. 2.11.2020 wjazd z Polski na terytorium Republiki Słowackiej (dotyczy również tranzytu) będzie odbywać bez kontroli granicznych, ale niezbędne jest posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19. Zaświadczenie nie może być starsze niż 72 godziny.

W przypadku kontroli, która wykaże naruszenia aktualnych zasad wjazdu lub tranzytu, może zostać nałożony mandat karny w wysokości do 1659 EUR.

Na chwilę obecną nie ma  informacji w zakresie jakichkolwiek wyłączeń dotyczących kierowców w transporcie międzynarodowym oraz tranzycie, należy zatem przyjąć, że również oni powinni posiadać przy sobie akrualne zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR.

PONIŻEJ PREZENTUJEMU PAŃSTWU TREŚĆ WIADOMOŚCI, KTÓRĄ DZIŚ OTRZYALIŚMY OD AMBASADY RD W BRATYSŁAWIE:

 

Dzień dobry,

Zgodnie z informacjami uzyskanymi z Departamentu Konsularnego MSZ Republiki Słowackiej, w związku obowiązującym na terenie całej Słowacji zakazem przemieszczania się w okresie od 2 listopada do 8 listopada 2020 roku (w godzinach od 5.00 do godz. 1.00 następnego dnia)  – wszystkie osoby wjeżdżające na terytorium Słowacji (niezależnie od celu wjazdu i tranzytu) mogą się poruszać po terytorium kraju pod warunkiem posiadania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR (tłumaczenie zaświadczenia na język słowacki nie jest wymagane, jeśli test był wykonany w kraju UE).

Jeśli pojawią się nowe informacje lub wprowadzone zostaną jakieś wyjątki – niezwłocznie o tym poinformujemy na naszej stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/slowacja

Z wyrazami szacunku,

Stanisław Kargul

Radca-Minister, Konsul RP

Kierownik Wydziału Konsularnego

Ambasada RP w Bratysławie

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here