Strona główna Aktualności Dnia Uzupełnienie wpisu CEIDG o numer PESEL

Uzupełnienie wpisu CEIDG o numer PESEL

1232
0
5/5 (1)

Uzupełnienie wpisu CEIDG o numer PESEL. Informujemy, że Osoby, które założyły swoją działalność przed 1 lipca 2011 roku, powinny sprawdzić, czy ich wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej zawiera informację o numerze PESEL. Jego brak po 19 maja 2018 roku może skutkować wykreśleniem z ewidencji gospodarczej.

Osoby, które założyły działalność po 1 lipca 2011 numer PESEL musiały podać przy jej zakładaniu.

 

Ustawa z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej w art. 61 wskazuje, że:

  1. W przypadku gdy wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej nie zawiera numeru PESEL, z wyjątkiem wpisów dotyczących przedsiębiorców, o których mowa w art. 13 ust. 1 i 2 ustawy zmienianej w art. 1, przedsiębiorca uzupełnia wpis o tę daną w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.
  2. Po upływie terminu określonego w ust. 1 Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej wykreśla przedsiębiorcę, którego wpis nie zawiera numeru PESEL.
  3. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej przekazuje drogą elektroniczną niezwłocznie, nie później niż w dniu roboczym następującym po dniu wykreślenia przedsiębiorcy z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, informację o dokonaniu wykreślenia, o którym mowa w ust. 2, do Centralnego Rejestru Podmiotów – Krajowej Ewidencji Podatników, Głównego Urzędu Statystycznego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz do organów, o których mowa w art. 37 ust. 5 ustawy zmienianej w art. 1.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – bardzo poważne naruszenia (BPN) – #34, czyli kolejne zagrożenie dla dobrej reputacji Twojej firmy
Następny artykułZaświadczenie A1 – Ustalenie zamieszkania dla Nieograniczonej Rezydentury Podatkowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj