Strona główna Aktualności Dnia W weekendy jeździmy wolniej?

W weekendy jeździmy wolniej?

519
No Ratings Information Message

Specjaliści z portalu Korkowo.pl tym razem sprawdzili jak szybko poruszają się kierowcy w sześciu największych, polskich miastach w trakcie weekendu. Sprawdzili również, czy w wolne dni szybciej podróżowaliśmy w styczniu czy obecnie. Wnioski są zaskakujące….

Badanie przeprowadzano na ulicach Gdańska, Krakowa, Łodzi, Poznania, Wrocławia i Warszawy. Okazało się, że w pięciu na sześć badanych miast, weekendowa prędkość spadła w marcu w porównaniu z sytuacją ze stycznia.

Korki w weekend?

Najmniejszą amplitudę prędkości zaobserwowano w Gdańsku, gdzie średnie prędkości spadły jedynie o 0,6 km/h. W pozostałych miastach zmiany te są większe. Na wiosenną wycieczkę kierowcy pojadą o 1 km/h wolniej w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Najbardziej zwolnili Waszawiacy – w stolicy prędkość spadła o aż 3 km/h.

Skąd zwolnienie?

O to, dlaczego miasta zwalniają na wiosnę zaopytaliśmy Agnieszkę Kaźmierczak z portalu Korkowo.pl – Gdy pogoda poprawia się, kierowcy chętniej przesiadają się na rowery i komunikację miejscką. Jednak z naszych obserwacji wynika, że zjawisko to nasila się głównie w dni powszednie. W weekend, przy ładnej pogodzie większość mieszkańców dużych miast po prostu wyjeżdża by odpocząć poza domem, a to powoduje wzrost ruchu. Z kolei zimą, wolimy odpoczywać w zaciszu domowym – tłumaczy Kaźmierczak.

 
Źródło: korkowo.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy