Strona główna Aktualności Dnia Więcej środków na S6 Olsztyn-Ełk

Więcej środków na S6 Olsztyn-Ełk

668
0
No Ratings Information Message

Więcej środków na S6 Olsztyn-Ełk. Aneks do programu inwestycji dla budowy drogi S16 Olsztyn (S51) – Ełk (S61), na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo podpisał Minister Infrastruktury. Koszt inwestycji wzrósł o 120 mln zł co wywołało konieczność podpisania aneksu.

Więcej środków na S6 Olsztyn-Ełk

„Spowodowane to zostało zmianą klasy drogi z GP na S, trudnymi warunkami gruntowo-wodnymi, budową systemu zarządzania ruchem oraz budową pary MOP-ów i obwodu utrzymania drogowego” – informuje Ministerstwo Infrastruktury. Rozpoczęcie budowy planowane jest na grudzień 2020 rok, a jej zakończenie w marcu 2023 roku.

Jak czytamy na stronie www.gov.pl, „nowa droga będzie miała 17,1 km długości – 13,1 km w ciągu S16 oraz 4 km w ciągu dk 59 (obwodnica Mrągowa). Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej. Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu dk 59 będzie to droga o przekroju w większości jednojezdniowym (1×2). Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy przez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo”. Więcej na temat inwestycji na stronie GDDKiA.

 

 Czytaj także:

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPoznaj podstawowe zasady i wymogi przewozu towarów lub osób przez przedsiębiorców na potrzeby własne
Następny artykułAutobusy szkolne pod lupą ITD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj