Strona główna Informacje prawne WITD: zakazy ruchu

WITD: zakazy ruchu

841
0
No Ratings Information Message

WITD: zakazy ruchu. Uprzejmie informujemy, iż zostało zmienione rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Nowe rozporządzenie wprowadza m.in. możliwość powrotu pojazdów z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku mających siedzibę na terytorium RP.


Dodatkowo rozszerzono katalog pojazdów wyłączonych z rozporządzenia oraz jako artykuły szybkopsujące się i środki spożywcze uznano również kwiaty cięte, doniczkowe oraz dań rolowana. Przedmiotową zmianę rozporządzenia ukazało się w Dzienniku Ustaw Nr 135 pod pozycją 793 w dniu 27 czerwca i obowiązuje od dnia 1 lipca 2011 roku.

Jednocześnie w związku z licznymi pytaniami kierowanymi do tut. Inspektoratu odnoszących się do okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów ciężarowych przekraczających 12 ton przedstawiamy informację na okres wakacyjny.

Poniżej przedstawiamy godziny obowiązywania zakazu poruszania się pojazdów ciężarowych zgodnie z rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 roku. W celu szczegółowych informacji oraz wyłączeń z ww. rozp. proponujemy zapoznanie się z treścią rozporządzenia.

piątek – 18:00 – 22:00
sobota – 8:00 – 14:00
niedziela – 8:00 – 22:00
poniedziałek (15 VIII) – 8:00 – 22:00.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułStawki opłat na odcinku A2 Konin-Stryków
Następny artykułKoniec z problemem podwójnego OC