Strona główna Aktualności Dnia Włosi wdrażają Pakiet Mobilności

Włosi wdrażają Pakiet Mobilności

472
0
5/5 (1)

Wprowadzenie do włoskich przepisów Pakietu Mobilności, oznacza podleganie przepisom o delegowaniu dla kierowców realizujących w tym kraju transport międzynarodowy. Oddelegowanie musi zostać zgłoszone na platformie IMI. Dane przedsiębiorstw i kierowców oddelegowanych muszą zostać wprowadzone najpóźniej na początku oddelegowania, wraz z innymi informacjami dotyczącymi firmy i kierowców.
Na posiedzeniu w dniu, 9 grudnia 2022 roku Włoska Rada Ministrów przyjęła dekret ustawodawczy wykonujący dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1057 z 15 lipca 2020 r., który ustanawia szczegółowe zasady dotyczące m.in. delegowania kierowców.
W związku z powyższym, policja podczas kontroli może zażądać kopii deklaracji delegowania i dokumentów dotyczących operacji transportowych, takich jak międzynarodowy list przewozowy oraz zapisów tachografu z odniesieniami o przekroczeniu granicy.
Ponadto, przedsiębiorstwa transportowe które mają siedzibę w państwach niebędących członkami UE nie będą korzystały z korzystniejszego traktowania niż to przyznawane przedsiębiorstwom w Unii, nawet jeśli wykonują przewozy na podstawie umów dwustronnych lub wielostronnych, które umożliwiają dostęp do rynku UE lub jego części.

Karolina Grzelec,

prawnik,

Kancelaria Prawna Viggen

Oceń artykuł

Poprzedni artykułUwaga – od stycznia nowe stawki płacy minimalnej i sektorowej we Francji
Następny artykułŚwiąteczne Życzenia od Wydawcy portalu Jazdaprawna.pl
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj