Strona główna Aktualności Dnia Zachodniopomorskie: remont na DW-205

Zachodniopomorskie: remont na DW-205

182
UDOSTĘPNIJ

Od 4 listopada na przebudowywanej drodze wojewódzkiej nr 205 w Sławnie wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia potrwają około trzy tygodnie – informuje ZZDW w Koszalinie. Koszt robót to 8,9 mln zł.

Przebudową objęty jest odcinek o długości 2 km, który przebiega ulicą Morska, Armii Krajowej, Koszalińską i Polanowską. Przebudowa zaczyna się na skrzyżowaniu dwóch pierwszych ulic, a kończy zjazdem na obwodnicę Sławna w ciągu DK-6.

Zgodnie z harmonogramem, prace zaczynają się na dwóch odcinkach. Od strony Darłowa będą prowadzone roboty drogowe polegające na rozbiórce starej nawierzchni i budowie nowej konstrukcji drogi i nawierzchni. Na tym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Na drugim odcinku, od skrzyżowania ulicy Armii Krajowej z Okrzei do skrzyżowania z ulicą Chełmońskiego będzie budowana nowa kanalizacja deszczowa. Ruch kołowy w tym miejscu będzie odbywał się bez przeszkód, a z ruchu pieszego zostanie wyłączony chodnik, pod którym biegną instalacje.

Wszystkie prace budowlane powinny zostać zakończone do 30 października 2016 roku. Przebudowanych zostanie 12 skrzyżowań, a trzy z nich staną się rondami. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie, wybudowane zostaną chodniki i kanalizacja deszczowa. Piesi zyskają azyle, powstaną nowe zatoki autobusowe i miejsca parkingowe

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

AUDYTYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ