Strona główna Aktualności Dnia Zatrzymani za niedostosowanie się do przepisów dot. monitorowania przewozu towarów

Zatrzymani za niedostosowanie się do przepisów dot. monitorowania przewozu towarów

810
No Ratings Information Message

Dwie cysterny przewożące towary podlegające ustawie o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, a niezgłoszone w systemie SENT, zatrzymali 19 października na drodze krajowej nr 1 w Siewierzu śląscy inspektorzy. Przewoźnicy wykonywali transport towarów niebezpiecznych z Polski do Węgier.

W związku z wykrytą nieprawidłowością inspektorzy wezwali na miejsce kontroli funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Przedstawiciele WITD Katowice zajęli się kontrolą w zakresie obowiązków i warunków przewozu drogowego. W toku kontroli okazało się, że jeden z kierowców, aby zakłócić pracę tachografu, używał magnesu. Manipulację w pracę tachografu wykryli także inspektorzy u drugiego kierowcy, który z kolei używał w tym celu specjalnie skonstruowanego wyłącznika do tachografu. Jak informuje WITD Katowice, na jednego przewoźnika nałożono kaucję w wys. 5,5 tys. zł, drugi zapłaci 9 tys. zł. Kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi. Pierwszy na kwotę 2,8 tys. zł, a drugi na kwotę 4,6 tys. zł. Postępowanie w zakresie naruszeń celnych prowadzi Naczelnik Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

1 KOMENTARZ

  1. I bardzo dobrze tępić pajaców!

    Pracodawcy mogli im ogarnąć monitorowanie z zewnątrz. Nie chodzi o kamery, podsłuchy i inne tego typu rzeczy. Tyle kasy poszło, a można było ten monitoring WebEye wykupić i nie martwić się problemem. Alerty z tacho by się odpalały, karę do umowy za nieprzestrzeganie tego i by się nauczyli w końcu jeździć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko